HESABIM

Kahvaltılık & Süt Ürünleri

için 32 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Fiyat

Kahvaltılık


Kahvaltımızın olmazsa olmazı zengin çeşit içerikli kahvaltılık ürünler, her geçen gün daha da çeşitlenerek günün en güzel öğününü daha keyifle geçirmenize yardımcı oluyor. Kahvaltılık ürünü seçerken ürünün dayanıklılık süresine ve son kullanma tarihine de dikkat etmelisiniz. Ürünler son kullanma tarihi açısından kısa olduğu için yiyeceğiniz kadar almalı ve her seferinde daha taze ürün tüketmelisiniz.


Zengin Kahvaltı Sofraları İçin Hangi Ürünler Satın Alınmalıdır?


Hafta sonu kahvaltınıza sizle birlikte misafirleriniz de eşlik edecekse eğer çeşit seçeneğiniz oldukça fazladır. Bu kahvaltı sofrasının olmazsa olmazı ilk sırada yumurta gelir. Yumurtayı sahanda, omlet, rafadan, katı ya da poşe şeklinde hazırlayabilirsiniz. Daha sonra çok fazla çeşit alternatifinin olduğu peynirlerden satın alabilirsiniz. Zengin duran kahvaltı sofraları bol peynir çeşidinden belli olur. Beyaz peynir, kaşar peynir, hellim peynir, tulum peynir, dil peynir gibi yöresel peynirlerden alıp dilerseniz çedar, mozarella, buffalo, rokfor, goudo gibi ithal peynirlerden de peynir tabağınıza ekleyebilirsiniz. Peynir tabağı hazırlandıktan sonra sıra geldi zeytinlere siyah ve yeşil olarak satılan zeytinlerden de az tuzlu, biberli, bademli, sarımsaklı gibi çeşitlerinden satın alıp kahvaltı masanızı çeşitlendirip, değişik tatlar deneyebilirsiniz. Kahvaltının bir diğer yıldızı olan reçelleri de unutmamak gerekir. Bunun yanına tereyağı, kaymak, bal, tahin pekmez ekleyerek sofranızı taçlandırabilirsiniz. Son dönemlerde her kahvaltı sofrasında çeşit olması için bulunan çikolatalı kremalar, yer fıstıklı kremalar, ezmeler, kahvaltılık soslar, acukalar da masanızı mükemmelleştirmeye yardımcı olur. Son olarak domates, salatalık, biber, roka, maydanoz ve nane ile taptaze bir masa hazırlarsınız.


Kahvaltılık Ürünler Nasıl Muhafaza Edilmelidir?


Çoğu kişinin buzdolabındaki ilk raf genellikle kahvaltılık ürünleri saklamak içindir. Bu kısım ısı olarak o malzemelerin bozulmasını önlemek için yapılmıştır. Her gün düzenli olarak tükettiğimiz kahvaltılık ürünleri ağızları kapalı cam kaplarda hava almayacak şekilde muhafaza etmemiz gerekmektedir. Akışkan yapıdaki kahvaltılık ürünlerden olan bal, reçel gibi ürünleri kendi cam kavanozlarından veya ağızları kapalı cam kapaklı kapların içerisinden saklamalıyız. Özellikle peynir, tereyağı, kaymak gibi ürünlerin kesinlikle hava almadan saklanması gerekmektedir. Bu yüzden özellikle peynir vb ürünlerin saklanması için üretilmiş olan kilitli kapaklı kapları da peynir saklamak için tercih edebilirsiniz. Bunların dışında kahvaltıda tükettiğiniz domates, salatalık, biber gibi ürünleri de buzdolabınızın en altında yer alan sebzelik gözünde muhafaza edebilirsiniz.


Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.