HESABIM

Köpek Maması

için 4 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Tür
Satış Kanalı
Fiyat

Köpek Maması


Evinizde beslediğiniz can dostunuz için alacağınız mama, onun sağlıklı beslenmesi için gerekli olan vitaminleri içermelidir. Köpek maması çeşitleri yaş gruplarına göre sınıflandırılır. Bu yaş sınıfları ise 1 yaşın altındaki yavru köpekler, 1 – 7 yaş arasındaki yetişkin köpekler ve 7 yaş üzerindeki yaşlı köpekler olarak belirlenmiştir.


Evinizi sizinle paylaşan köpeğiniz için mama almak istediğinizde öncelikle onun yaşını bilmeniz gerekir. Onların sağlıklı beslenmesi, gelişimlerini düzenli olarak sürdürebilmesi için gerekli olan vitaminleri ihtiva eden köpek mamaları tercih edilmelidir.


Köpeğinizin hayatını devam ettirebilmesi için beslenme önemlidir. Köpeğinizin yaşına uygun köpek maması, içerdiği vitamin ve besinler sayesinde onların gelişimine katkı sağlar. Köpekler kendi bünyelerinde A ve D vitaminlerini üretemezler. Bunun için bu vitaminleri beslenme yoluyla almaları gerekir. Bu vitaminleri de protein tüketerek alabilir ve depolayabilirler. Alacağınız köpek mamasının protein açısından zengin olması can dostunuzun beslenmesi bakımından önem arz etmektedir. En iyi köpek maması, köpeğinizin yaşına, ırkına, sağlık durumuna göre alması gereken vitamin ve besinleri içeren mamalardır.


Köpeğiniz henüz 1 yaşın altındaysa yavru köpek sınıfına girer. Onun için özel olarak üretilen yavru köpek maması çeşitlerinden köpeğinizin durumuna uygun olanı tercih edebilirsiniz. Henüz yavru olan köpeklerin enerjisi yüksektir. Daha fazla hareketlidirler. Gelişimlerini destekleyecek olan mamalar tercih edilerek onların doğru beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.


Yetişkin köpek maması ise 1 -7 yaş arasında olan köpekler için uygundur. Bu yaştaki köpekler, en güçlü oldukları zamanlarını yaşarlar ve büyük efor harcarlar. Beslenmeleri konusunda özenli olmakta fayda vardır. Yetişkin köpek maması; yüksek kaliteli malzemeler, antioksidanlar ve omega-6 yağ asitleri arasında doğru dengeyi yakalamalıdır.

7 yaşını geçmiş köpekler artık yaşlı kategorisine girmektedir. Uzun yıllardır sizinle birlikte güzel günler geçiren, size yoldaşlık eden köpeğiniz 7 yaşına geldikten sonra artık yaşlılık belirtileri göstermeye başlar. Beslenmesi de artık değişkenlik göstermektedir. Yaşlı köpek maması alırken bitkisel gıdalar ve L-karnitin gibi hareketlilik ve beyin fonksiyonuna dönük mamalar daha doğru tercih olacaktır.

Veteriner hekimden özellikle köpeğiniz yavru döneminde ise beslenme önerileri alabilirsiniz. Köpeğinizin ırkı da beslenmesi için önem taşımaktadır. Can dostunuzun neye ihtiyacı olduğunu doğru belirledikten sonra beslenmesi için gerekli olan mamayı en uygun fiyatlarla A101’de bulabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.