HESABIM

Dizüstü Bilgisayar (Laptop)

için 9 ürün bulundu

Dizüstü Bilgisayar


Yıllar önce ilk bilgisayar icat edildiğinde bir oda büyüklüğündeydi. ENIAC adı verilen bilgisayarı görenler hayranlıklarını gizleyemediler. O günün şartlarında yapılan bilgisayarın ileriki yıllarda giderek daha büyük bir yapıda olacağı düşünülse de öyle olmadı. Teknoloji geliştikçe daha büyük kapasiteli bilgisayarlar yapıldı ve oranları da giderek küçüldü, elimizde rahatlıkla taşıyabildiğimiz bilgisayarlar haline geldi.


Bugün dizüstü bilgisayar (laptop) olarak tanımlanan bilgisayar ilk kez 1975 yılında, IBM tarafından üretildi. O günden bu zamanlara kadar sürekli gelişen dizüstü bilgisayarlar, pratik kullanımı ve taşınabilir özelliği ile tercih edilmektedir. Her bütçeye göre bir dizüstü bilgisayar bulmak mümkün. Bir laptop almadan önce tercihinizi doğru belirlemeniz gerekir. Laptopu işlemcisine göre mi, markasına göre mi, belleğine göre mi yoksa fiyatına göre mi alacağınız önemlidir. Bu gibi faktörleri belirledikten sonra optimum şekilde buna uyan bilgisayarlar arasında seçim yapmak daha kolay hale gelecektir. Laptopu hangi amaçla kullanacağınız da önemli bir ayrıntıdır. En uygun laptop fiyatları için a101.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.


Dizüstü bilgisayarı internetten araştırma yapmak, ödev yapmak, yazı yazmak için alacaksanız, iyi bir ekran kartı olmasına gerek yoktur. Ancak oyun oynamak veya grafik çalışmak gibi amaçlarla kullanacaksanız iyi bir ekran kartı olan bilgisayar almalısınız. Bu gibi detaylar hem bütçeniz açısından hem de bilgisayarın kullanımı açısından çok önemlidir.


Laptop Fiyatları


Dizüstü bilgisayarların, içinde barındırdıkları özellikler arttıkça fiyatları da artmaktadır. Donanım olarak ne istediğinize karar verdikten sonra farklı markalara ait laptopları inceleyerek uygun fiyatlı olanını tercih edebilirsiniz. Bilgisayarla birçok özelliğe sahiptir. Sizin aradığınız asıl özelliğin dışında bulunan diğer özellikler cazip gelebilir. Ancak ihtiyacınız dışında olan donanımsal özellikler size sadece artan fiyat olarak dönecektir. İhtiyacınız olana odaklanın ve bütçenizi aşmamaya özen gösterin. İstediğiniz dizüstü bilgisayarı, en uygun fiyatlarla a101.com.trde bulabilirsiniz.


Laptop Özellikleri


Bilgisayarlar bir işletim sistemi ile çalışırlar. Bu işletim sistemleri arasında en çok kullanılanlar Windows ve Mac OS olarak bilinmektedir. Almak istediğiniz dizüstü bilgisayarda Mac OS işletim sistemi düşünüyorsanız tek marka tercihiniz olacaktır, Apple. Elma logosuyla dünyaca ünlü bir marka olan Apple, ürettiği bilgisayarlarda Mac OS işletim sistemini kullanmaktadır. Eğer Windows sistemli bir laptop almayı düşünüyorsanız birçok marka arasından tercih yapabilirsiniz. Ülkemizde en çok tercih edilen laptop markaları arasında Samsung, Lenovo, Asus, HP, Casper, Dell, Acer, Monster ve Toshiba sayılabilir.


Ekran boyutları da yine sizin kullanacağınız alana ve tercihinize göre belirlenecektir. Dizüstü bilgisayar boyutları 11,6 inçten başlayıp 17,3 inç'e kadar çıkmaktadır.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.