HESABIM

Mangal & Barbekü

için 18 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Mangal


Mangal, açık havada yapılan piknikleri veya et, balık gibi yiyecekleri ızgarada sevenlerin her zaman elinin altında olması gereken bir eşyadır.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla yapacağınız bir piknik veya iş yerinde topluca yapılacak olan bir mangal partisi için mutlaka mangal çeşitlerini incelemelisiniz. Hem üretim şekiller hem de çalışma biçimleri açısından farklı mangal çeşitleri bulunmaktadır.

Bir mesire alanında izin verilen yerlerde yakılabilen mangal, evinizin bahçesinde veya etrafınızı rahatsız etmeyecek şekilde bir balkonunuz varsa burada mangal yapabilirsiniz. Etrafa yaydığı duman nedeniyle komşularınızın rahatsız olmayacağı şekilde dikkat etmek gerekir.

Mangal çeşitleri

Bilinen ve klasik olarak kullanılan mangal, kömürlü olan modeldir. Mangal kömürü ile yakılan bu mangallar, kömürün bir süre yandıktan sonra ateşin düşmesi kömürlerin köz halinde yanmasıyla üzerine konulan et, tavuk, köfte, kaburga gibi yiyecekleri yavaş yavaş pişirmektedir. Aynı zamanda biber, soğan gibi gıdalar da mangal üzerindeki ızgarada pişirilebilir. Kömürlü mangal çeşitleri arasında ayaklı mangal, katlanabilir mangal, tek ızgaralı ve çift ızgaralı mangallar bulunmaktadır.

Kömürlü mangalı yakmak için odun kömürü, elektrikli kömür tutuşturucu, ızgara, reşo yakıtı gibi yardımcı malzemelere de ihtiyaç olmaktadır.

Bir diğer mangal çeşidi ise gazlı mangaldır. Gazlı mangallar aynı zamanda tüplü mangal olarak da bilinmektedir. Bu mangal çeşidi piknik tüpü veya daha büyük mutfak tüpü ile çalışır. Gazlı mangal doğal olarak zehirlenme kuşkusunu akıllara getirse de mangal yandığı sürece gazdan pişen yiyeceklere herhangi bir etki söz konusu olmamaktadır. Ancak yanan ateşin sönmesi durumunda gaz yiyeceklerle temas ettiğinde zehirlenme yaşanabileceği için mangalın başında beklemek bu süreci takip etmek gerekir.

Son zamanlarda en çok tutulan mangal modeli elektrikli mangal olmaktadır. Duman ve koku salınımı olmadığı için evde, balkonda ve istediğiniz her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz elektrikli mangal &barbeküler; diğer mangal çeşitlerinin pişirebildiği her şeyi pişirmektedir. Balık, et, köfte, tavuk, sebzeler, mantar gibi bütün yiyecekleri en güzel şekilde pişirerek sofralarınıza lezzet katar. Kumtel, Luxell, Sinbo, Tefal ve fakir gibi markalara ait elektrikli mangal & barbekü çeşitleri piyasada kolaylıkla bulunmaktadır.

A101 mangal keyfiniz için her zaman yanınızda. A101.com.tr adresinde mangal ve yardımcı aparat çeşitlerini bulabilirsiniz

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.