HESABIM

Çiçek & Tohum & Dekorasyon &Saksı

için 15 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Çiçek, Tohum, Dekorasyon, Saksı


Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların, doğaya olan sevgisi beton binalar arasında kaybolup giderken, içinde bir yerde hep çiçekler yetiştirmek, küçük fidanlar büyütmek tutkusu bulunur. Bunun için de balkonlarda veya evin bir köşesinde bu sevgisini saksılarda yaşatmaya çalışır.


Bir bahçesi olmayanlar evlerindeki en uygun yerlerde saksı içinde çeşitli çiçekler yetiştirebilir. İster küçük bir saksıda bir fesleğen ya da daha büyükçe bir saksıda domates fideleri yetiştirmek mümkündür. Saksılar büyüklük ve derinliklerine göre farklı özellikler taşır.


Kullanacağınız amaca uygun bir saksı almak önemlidir. Farklı genişlikleri ile birden fazla bitkiyi aynı anda yetiştirmenize olanak sağlayan saksı çeşitleri, aynı zamanda güzel bir dekorasyon olarak değerlendirilebilir. Seçeceğiniz bir saksıda nahif yapısıyla güzel bir orkide, dikenleri korkutsa da değişik görünümleri ile bir kaktüs, begonya, kedi tırnağı, camgüzeli, menekşe ve sardunya gibi birbirinden güzel çiçekleri evinizin en güzel köşesinde büyütebilirsiniz.


Saksılar farklı malzemelerden üretilmektedir. Günümüzde ahşap, beton, seramik, hasır ya da mermer gibi materyallerden üretilmiş saksılar bulunmaktadır. Topraktan yapılmış gibi duran ancak plastik malzemelerden üretilmiş saksılar en çok bulunan ve tercih edilen saksı modellerindendir. Plastik saksı çeşitleri de farklı büyüklük ve derinliklerde bulunabilir.


İçindeki çiçekler kadar onları içinde tutan saksıların da dekoratif olarak göze hitap eden modelleri bulunmaktadır. Dekoratif saksılar, gelen taleplere göre büyük, orta ve küçük boylarda üretilmektedir. Evinizin bir köşesinde çiçek yetiştiriyorsanız, göze hitap edecek olan seramik saksıları mutlaka denemelisiniz. Seramik saksılar sade ve desenli tasarımları ile bulunabilmektedir.


Saksı alırken dikkat edilmesi gerekenler


Kullanacağınız alan ve dikeceğiniz bitki türleri saksı alırken dikkat edilmesi gereken ana konulardır. Saksılar içinde bulunan bitkilerin yetişme şekillerine göre tercih edilmelidir. Kökleri aşağı doğru uzanan domates ve biber gibi fideler için derin saksılar alınmalıdır. Derin olmayan, yatayı geniş olan saksılar ise aşağı doğru kök salmayan çiçek veya bitkiler için uygundur. Menekşe gibi çiçekler için derin olmayan saksılar uygundur. Bakımı çok kolay olan kaktüsler için küçük saksılar yeterli olurken, sarmaşık gibi büyüdükçe etrafa yayılan çiçekler için yatayı uzun olan saksılar tercih edilebilir.


Saksı fiyatları üretildiği malzemeye bağlı olarak değişmektedir. Plastik saksılar daha uygun fiyatlı olurken, seramik saksılar diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Bütçenize uygun saksı almak için a101.com.tr adresindeki saksı fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.