HESABIM

Sakız

için 13 ürün bulundu

Sakızlar


Sakız çiğnemek 7’den 70’e birçok kişi tarafından alışkanlık haline gelmiştir. Tüm dünyada sakız tüketimi oldukça yaygındır. Boyut olarak küçük ama işlev olarak oldukça önemli olan sakızlar her cebin ve neredeyse her çantanın olmazsa olmaz ferahlatan atıştırmalıklarındadır. En yakın bakkal ve markette bile kolaylıkla ulaşabileceğiniz sakızlar değişik aromaları ile satılmaktadır.


Sakız tüketiminin oldukça fazla olduğu ülkemizde sakız çeşitleri de buna ve taleplere göredir. Şekersiz, tatlandırıcılı, şekerli, aromalı, tablet, stik, draje şeklinde sakız seçenekleri mevcuttur. En çok tercih edilen sakız türü şekersiz, tatlandırıcılı ve damla sakızlı olanlardır. Şekerli ve aromalı sakızlar da daha çok çocuklar tarafından tercih edilmektedir. Damla sakızı aroması tatlı yapımında da kullanılmaktadır.


Sakız çiğnemenin en büyük faydasının ağzı ferahlatmak olduğu bilinmektedir. Fakat bilinenin aksine en büyük faydası stres oranını azaltmaktır. Yoğun günlük temponun ve iş hayatının stresini azaltmada oldukça büyük etkisi gözlemlenmektedir. Çene egzersizini arttıran sakız çiğneme alışkanlığı biriken enerjinin de azalmasını ve sakinleşmeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra sindirim sistemine de faydalı olan sakız tükürük üretimini de arttırdığı için ağız kuruluğunun da azalmasına yardımcı olur. Ağızdaki istenmeyen kokuların da önüne geçmeyi sağlayan sakız tüketimi ağız temizliğine de yardımcı olur.


Sakız Fiyatları Nasıl Belirlenir?


Sakız tüketimi her geçen gün daha fazlalaştığı için firmalarda bu beklentilere yönelik ürünler üretmektedir. Çok sayıda firma farklı özellik ve lezzetlerde ürün üretiyor, buda tüketiciler için avantaj oluyor. Fakat bazı firmalar sakız üretimleri ile popüler olup ön plana çıkabiliyor. Sakız fiyatlarını belirlemede de tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi ürünün kalitesi ve markanın bilinirliği önemli rol oynuyor. En popüler sakız markaları ile daha az bilinen sakız markaları arasında doğal olarak bir fiyat farkı ve kalite farkı olabiliyor.


Sakız fiyatları belirlenirken kalitenin yanı sıra içerisindeki adet miktarı, ambalajın kalitesi, aromanın kalıcılığı, gramajı sakız fiyatlarını etkileyen ve belirleyen faktörlerdendir. Sürekli sakız tüketen bir kişi sakızı ilk ağzına atıp çiğnediği an sakızın kalitesini ve beklentilerini karşılayıp karşılamadığını anlar. Bu noktada sakızın özellikleri ve fiyatı arasında doğrudan bir bağlantı olduğu aşikardır. Tüketiciler böyle anlarda genellikle alışık oldukları markaya yöneliyor.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.