HESABIM

Kuruyemiş

için 79 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Kuruyemiş


Ara öğünlerin, özel zamanların, öğün geçiştirmenin en büyük yardımcılarından olan kuruyemişler her evin olmazsa olmazlarındandır. Kuruyemiş çeşitleri kendi içlerinde farklı  kaliteye sahiptirler. Eğer sağlıklı besleniyor ve diyet yapıyorsanız tercih etmeniz gereken çiğ ve içerisinde değerli yağlar barındıran kuruyemişlerdir. Fakat bu kuruyemişler diğerlerine oranla daha yüksek fiyatlı olabilir.

Kuruyemiş Fiyatları


Kuruyemiş fiyatlarını belirleyen unsur ürünün çeşidi, içerdiği besinin kalitesi ve nereden ihraç edildiğine göre değişiklik gösterebilir. Çoğu kuruyemiş fiyatına etki eden nedenler bunlardır. Örneğin çiğ badem ithal edilen bir kuruyemiş olduğundan dolayı fiyatı dolar kuruna göre sürekli farklılıklar gösterebilmektedir. Diğer bir kuruyemiş çeşidi olan cevizde ise fiyatı en çok belirleyen unsur cevizin kalitesi ve tazeliğidir. Çoğu zaman yerli cevizin ithal cevizden daha pahalı olduğunu da görebilirsiniz. Fındık içi ise genel olarak Karadeniz bölgesinde yetiştirildiğinden dolayı yurtdışına çok fazla ihraç edilmektedir. Antep fıstığı zor yetiştirildiğinden ve iki yılda bir meyve verdiğinden her daim pahalıdır.


Sağlığımıza İyi Gelen Kuruyemişler Nelerdir?


Vitamin ve mineral deposu olan antep fıstığının içerisinde B1 vitamini, E vitamini, protein, C vitamini ve fosfor bulunur. İçerisinde sindirim ve mide için oldukça değerli yağlar bulunur. Tam bir enerji ve protein deposu olan yer fıstığı özellikle spor yapanların en sevdiği kuruyemişlerdendir. Bunun yanı sıra içerisindeki yağdan dolayı gastrit tedavisine oldukça iyi gelir. Canımız tatlı çektiğinde yediğimiz masum kuruyemiş kuru üzüm oldukça faydalıdır. İçerisinde kalsiyum, fosfat, C vitamini, A vitamini, B1, B2, B6 vitaminlerini bulundurur. Çinko ve fosfor bakımından oldukça zengin olan kabak çekirdeği ise özellikle mide bulantısına çok iyi gelir. Kabak çekirdeği özellikle çiğ kabak çekirdeği kadınlar için oldukça önemli ve besin değeri yüksek bir kuruyemiştir.


Kuruyemişler Nasıl Tüketilmelidir?


Kuruyemişler genel olarak yüksek yağ içeriklerinden dolayı yüksek kalorili ve dikkatli yenmesi gerekmektedir. Aynı anda birden fazla kuruyemişi fazla miktarda tüketmek kilo artışına sebep olabilir. Eğer sağlıklı besleniyor ve formunuza dikkat ediyorsanız, kuruyemişleri tüketirken almanız gereken yağları tespit edilmeli ve kuruyemiş porsiyonlarınızı da ona göre ayarlamalısınız. Ceviz, fındık, badem, antep fıstığı, kaju bunlar oldukça yağlı ama bir o kadar da faydalı kuruyemişlerdir. Vücudun bunların içerisinden çıkan yağlara ihtiyacı olduğundan günlük 20 gram şeklinde tüketilmesi tavsiye edilir. Günlük olarak ihtiyacınıza göre belirleyerek 2 tam ceviz, 7-8 badem ve 10-12 adet fındık tüketebilirsiniz. Seçtiğiniz kuruyemişleri birbirinden şık kaselerde ve çerezliklerde tüketmek isterseniz Kase ve Çerezlik kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Eğer diyet yapıyorsanız bunlardan sadece bir çeşidini ara öğün olarak tercih edebilirsiniz. dilerseniz kuruyemişleri buzdolabında saklayarak ömürlerini uzatabilirsiniz.


Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.