HESABIM

Kahve

için 66 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Kahve


Evde, kafede, ofiste, okulda; günün hangi saati olduğu fark etmeden tükettiğimiz kahve çeşitleri ile zinde kalmak mümkündür. Arkadaşımızla veya sevdiklerimizle sohbet ederken ya da yalnız kendimiz için hazırladığımız kahveyi yudumlarken, kendimize değer verdiğimizi hissederiz.


Türk kahvesi için “kırk yıl hatırı vardır” denilmektedir. İçtiğiniz kişilerle aradaki muhabbeti artıran özelliği ile kahve, sadece bir içecek olmanın ötesine geçmektedir. Tropikal bir ağacın meyvesinin çekirdeğinden üretilmekte olan kahve, bugün birçok çeşidi ile tüketilmektedir.


Ülkemizde hazırlanış şekliyle ve tüketimiyle dünyaya da adını veren Türk kahvesinin yeri ayrıdır. Günlük olarak tüketilmesinin yanı sıra, kültürümüzde önemli bir gün olan kız isteme gününde de misafirlere gelin adayı tarafından hazırlanarak ikram edilmektedir. Hatta damat adayının kahvesine bir miktar tuz katılarak tuzlu kahve şeklinde oluşan bir kültür bile bulunmaktadır.


Kahve Çeşitleri


Türk kahvesi, kahve çekirdeklerinin çok ince bir şekilde öğütülerek toz haline getirilmesi ile elde edilen ve kısık ateşte demlenerek pişirilen bir kahve çeşididir. Kültürümüzde önemli bir yeri olan Türk kahvesi, bayram günlerinde gelen misafirleri ağırlamak için de evde hazır bulundurulur. Türk kahvesi, kendine has kokusu ile mest ederken, yumuşak içimi ve bol köpüğü ile de bir resitaldir. Ayrıca Türk kahvesi, telvesi ile birlikte sunum yapılan tek kahve çeşididir.


Diğer kahve çeşitlerinin de ülkemizde tüketimi giderek yaygınlaşmaktadır. Kapsül kahve çeşitleri, özellikle kafelerde ve ofislerde yaygın olarak tüketilmektedir. Kapsül kahveler plastik bir kapsül içine yerleştirilen kahve çeşididir. Hazırlanışı da oldukça kolay olan bu kahve çeşitleri, kahve makinelerinde profesyonel olarak hazırlanmaktadır. Kapsül kahve çeşitleri arasında; Espresso, Cappuccino, Caramel Latte Macchiato, Latte Macchiato gibi lezzetler bulunmaktadır. Bu kahve çeşitlerinin sıcak suda çözünerek hazırlanabilen paket çeşitleri de üretilmektedir.


Çekirdek kahve ise kavrulmuş fakat öğütülmemiş olan kahve çeşididir. İçtiğimiz bütün kahveler iki tür çekirdekten ortaya çıkmaktadır. Bunlar; Arabica ve Robusta olarak bilinmektedir. Dünyanın yüzde 70’i Arabica çekirdeğini, yüzde 30’u ise Robusta çekirdeğini tercih etmektedir.


Son yıllarda trend olan filtre kahve, günümüzde en çok tüketilen kahve türü haline gelmiştir. Diğer kahve türlerine benzemeyen filtre kahve suda çözünmeden, çay gibi demlenerek elde edilmektedir. Güzel bir filtre kahve hazırlamak için bir filtre kahve makinesi ya da french press kullanmak gerekir. Ancak sıcak suya karıştırılarak ve biraz bekletilerek de elde edilebilir.


Kahve, yetiştirildiği bölgeye göre içimi de değişen bir bitkidir. Bu nedenle kahve alırken damak tadınıza uygun olan kahve çeşidini ve nerede yetiştirildiğini dikkate alarak tercih etmelisiniz.


Daha önce bir kahveyi deneyimlemediyseniz bazı kahve markalarını tercih edebilirsiniz. Özellikle Türk kahvesi konusunda uzun yıllardır tercih edilen, ülkemizin en eski ve köklü firmalarından olan Kuru Kahveci Mehmet Efendi’nin kahvelerini tercih edebilirsiniz. Yine kalitesi ile kendini ispatlamış Kahve Dünyası, Jacobs, Nescafe, Cafex ve Keyfe gibi kahve markalarının ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.