HESABIM

İçecek

için 34 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat

İçecekler


Günlük hayatta en çok tükettiğimiz ürünlerden olan içecekler, evimizin ve diğer tüm yaşam alanlarımızın zaruri ihtiyaçlarındandır. Vücudumuzun temel ihtiyaçlarından olan içecek ürünleri sıcak ve soğuk alternatifleri ile ikiye ayrılıyor. Çaylar, kahveler, bitki çayları sıcak kategorisinde yer alırken, meyve suları, maden suları, asitli içecekler gibi ürünler de soğuk içecek kategorisinde yer almaktadır. Bu içecek fiyatları ise gramaja ve çeşide göre değişiyor.


Gazsız içecekler


Soğuk içecekler de kendi içinde gazlı ve gazsız içecekler olmak üzere ikiye ayrılır. Meyve suyu yani şeftali, kayısı, portakal, vişne, elma, nar, ananas gibi meyvelerin sularından üretilen içecekler, bunun yanı sıra şalgam suyu, soğuk çay, süt, ayran ve kefir gibi hayvansal içerikli ürünlerde gazsız ürünler kategorisine eklenebilir. Bu gazsız içecekler öğünlerimize eşlik edip, onları şenlendirirken ayrıca öğün aralarında da canımız her çektiğinde tükettiğimiz içeceklerdir. Gazsız soğuk içecekler kategorisinde her öğün ve sürekli tükettiğimiz su en çok tüketilen sıvı olarak ilk sırada gelmektedir. Bunun dışında tıpkı su gibi vücudumuz için oldukça yararlı olan maden suları da gün içerisinde sürekli tükettiğimiz ve hazmı kolaylaştırıp, sindirime yardımcı oluyor. Daha çok çocukların favorisi olan meyve suları çocukların yemek yemesini ve yutmasını da kolaylaştırıyor. Doğal meyve özleri, katkı maddesi ve şeker içermeyip sadece meyveden üretilen meyve suları hem annelerin hem de çocukların favorisi oluyor. Ayrıca farklı meyveleri karıştırarak hazırlayacağınız içecek tarifleri ile çocuklarınızın daha sağlıklı beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Sitemizde bulunan çeşitli meyve suyu markalarından satın alabilirsiniz.


Gazlı İçecekler


İçerisinde bulunan karbondioksit gazından dolayı, kapağı açtığınız an çıkardığı ses ile asidi aktife olmaya başlayan içeceklerdir. İçerisinde ilave edilen tatlandırıcı aromaları ile özellikle çok sıcak yaz aylarında harareti alıp vücudu rahatlatıp, ferahlatan içeceklerdir. Gazlı içecek çeşitlerinin kendine özgü bir asidik aromaları vardır. Mandalina, portakal, limon ve kola aromalı olanlar bunlardan bazılarıdır. Yerli ve yabancı birçok içecek markalarının bu kategori de ürünleri mevcuttur. Enerji verici ve yenileyici enerji içecekleri de gazlı içecekler kategorisinde yer almaktadır. Gazoz, soda, maden suyu da bu kategoride yer almaktadır.


En Sevilen Sıcak İçecekler


Tüm dünyada özellikle ülkemizde en çok tüketilen sıcak içeceklerin başında çaylar geliyor. Özellikle kahvaltının olmazsa olmazı siyah çaydır. Kahvaltı dışında günün her anı ülkemizde çay tüketimi oldukça fazladır. Doğuş çay, Çaykur çay severek tüketilen çay markalarındandır.  Yazın da harareti alması ile meşhur olan siyah çay her daim en favori sıcak içecek çeşididir. Daha çok kış aylarında tükettiğimiz içimizi ısıtan bitki çayları da sıcak içecek kategorisinde yer almaktadır. Ihlamur, adaçayı, rezene, papatya, yeşil çay, kuşburnu ve daha birçok bitki ve meyve çayı çeşidi vardır. Özellikle yeşil çay güçlü antioksidan özelliği ile bilinip her gün bir bardak içilmesi tavsiye edilmektedir. Çaydan sonra sıcak içecek dendiğinde aklımıza gelen diğer içecek olan kahve de kendine özgü aroması, mükemmel kokusu ve damakta bıraktığı o enfes tadı ile oldukça seviliyor. Tercihinize göre yoğunluğunu süt ile yumuşatabileceğiniz kahve günün her anında ayılmak ve kendinize gelmek için tercih edilen bir içecektir. Türklere has bir içecek olan Türk kahvesi ise çoğumuzun olmazsa olmaz en sevdiği sıcak içecektir. Çay ve kahveye ek olarak bu kategori de bulabileceğiniz hazır salep, kakao tozu, 3’ü 1 arada oralet gibi hazır içecek tozları ve içecek aromaları pratik kullanımlarıyla günün her anı tercih edebilirsiniz.


Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.