HESABIM

Glutensiz Ürünler

için 13 ürün bulundu

Glutensiz Ürünler


Günümüzde özellikle de son zamanlarda birçok kişi de gözükmeye başlayan gıda alerjileri, insanları giderek daha bilinçli hale getiriyor ve buda sağlıklı beslenme için atılan bir adım oluyor. Özellikle daha çok glüten içerikli gıdalar tüketen insanların gıda alerjisi olması ihtimali daha fazladır. Daha çok buğday, arpa ve çavdar gibi ürünlerde bulunan glüten içerikli gıdaları tüketen kişiler eğer glüten hassasiyeti varsa vücudu alerjik reaksiyon vermeye başlıyor. Bu tip glüten intoleransı olan kişiler hayatları boyunca glutensiz ürünler tercih etmek zorundadırlar.


Halk dilince çölyak hastalığı bulunan kişilerde glütene karşı alerjik reaksiyon gösterdiklerinden dolayı ömürleri boyunca glutensiz ürünlerle beslenirler. Bu kişiler sadece sindirim problem yaşamazlar, derilerinde ciddi oranda kızarma, kaşınmadan dolayı tahriş, migren, ishal, kilo kaybı veya kilo alımı gibi kişiden kişiye göre farklı belirtiler gösterebilir.


Gluten Hangi Yiyeceklerde Bulunur?


Gluten sadece ekmek içeriğinde bulunmayıp bunun yanı sıra pizza, makarna, bisküvi, hamur işi gibi ürünlerin içerisinde de bulunmaktadır. Gluten içeriği ile çölyak hastalarının yasaklılar listesinin başında buğday, arpa, yulaf ve çavdar yer alır. Gluten intoleransı olan kişiler bu içerik yerine karabuğday, mısır, pirinç gibi içerikleri tercih ediyor. Kısa bir süre önce popülarite kazanan eski atalık tohumlarından olan siyez de oldukça sağlıklı bir içeriktir. Fakat içerdiği az miktarda glüten ile çölyaklıların kullanımına uygun değildir. Fakat sağlıklı yaşam stilini benimsemiş kişiler için içerdiği yüksek lif ve mineraller ile oldukça faydalıdır. Şimdi markalar çıkardıkları çeşit çeşit glutensiz yiyecekler ve glutensiz atıştırmalık alternatifleri ile yaşamı oldukça kolaylaştırıyor.


Glutensiz Ürünler Nasıl Tüketilmelidir?


Yeni bir diyete başlamayı düşünüyor ve diyetinizde daha sağlıklı yiyecekler tüketmek istiyorsanız, glutensiz gıdalar tam size göre. Hem bu ürünler içerdikleri yüksek vitamin ve minerallerle bağışıklık sisteminizi koruyacak hem de sizi sıkıcı ve hep aynı gelen diyet listelerinden uzaklaştıracaktır. Buğday unundan yapılan ekmek tercih ediyorsanız bunun yerine karabuğday unundan yapılan ve glutensiz un diye geçen unlardan yapılan ekmekleri tercih edebilir, tokluk sürenizi de uzatabilirsiniz. Glütensiz ürünleri tercih ederek midenizdeki şişkinliği de azaltıp yemekleri daha kolay hazmedebilirsiniz. Çölyak hastası veya gıda alerjisi olanların en çok özlediği yemeklerden biri olan makarnalar yeni çıkan glutensiz makarna alternatifleri ile sofraları şenlendiriyor. Mısır unu, pirinç unu, mercimek veya nohut unu alternatifleri ile üretilen glutensiz makarnalar alıştığımız makarnaya oranla daha al dente diye adlandırdığımız hafif sert kıvamıyla makarna tadından mahrum kalmamanızı sağlıyor. Üzerine yapacağınız sağlıklı soslarla makarnanızın lezzetini arttırabilirsiniz.


Glutensiz Un Çeşitleri


Glutensiz pirinç unu, mısır unu, karabuğday unu, nohut unu, mercimek unu gibi hem son derece sağlıklı hem de zararsız içeriklerden tercih edebilir, bunlarla lezzetli ve sağlıklı sofralar hazırlayabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıran ve sağlığınıza en az siz kadar önem veren bu ürünlerle, sağlıklı ve enfes lezzetli yemeklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz A101’den glutensiz ürün satın alarak, tek tıpla siparişinizi evinize getirtebilir ve uygun fiyata sepetinizi doldurabilirsiniz.


Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.