HESABIM

Çorbalar

için 11 ürün bulundu

Çorbalar


Günümüzde hızlı yaşam, sürekli koşturmalı ve yoğun geçen günlerden sonra yemek yapmak için zaman kalmayabiliyor. İnsanların çoğu zaman beş dakika bile zamanı kalmayabiliyor. Bu konuda hazır yemekler insanların en büyük yardımcıları oluyor. Pratik pişirme yöntemleri ile zamandan tasarruf ettiriyor. Özellikle hazır çorbalar, herkesin en çok tükettiği hazır yemekler arasında yer alıyor.

Hazır Çorba Çeşitleri


Hazır çorbalar içerisinde en çok satılanlardan ilk sırada domates çorbası yer almaktadır. Domates çorbası hem yazın hem de kışın sofraların ilk tercih edilen çorbasıdır. Üzerine kaşar peyniri ile servis edildiğinde ev yapımından tadını ayırt etmek mümkün değildir. İkinci sırada ise yüksek protein oranı ve doyurucu özelliği ile mercimek çorbası gelmektedir. Üzerine limon ve karabiber ile servis edildiğinde daha da lezzetli hale gelmektedir. Ezogelin çorbası da tıpkı mercimek çorbası gibi evlerde en çok tercih edilen ve geleneksel bir çorbadır. Ezogelin çorbası da içeriğindeki tahıllardan dolayı oldukça lezzetli ve besleyicidir. Tek başına bir öğün olarak bile tercih edilebilir.

Her hastalığın olmazsa olmazı ve şifası olan tavuk suyuna çorba hastalara ilaç niyetine içirilir. Bu çorba iki şekilde pişirilir şehriyeli ve parçalı tavuklu şeklinde, dilerseniz sırf suyunu ekleyebilir ya da içine küçük tavuk eti parçaları ekleyebilirsiniz. İçerisinde hayvansal protein bulunduğundan oldukça besleyici ve yüksek protein oranına sahiptir.  Düzenli spor yapanlar öğünlerinden önce tavuk suyuna yapılmış çorba tercih ederek kas oranlarının artmasına fayda sağlayabilirler. Üzerine baharatlar ve limon suyu ekleyerek tadını çeşitlendirebilirsiniz.

Evlerin yanı sıra lokantalarda tüketilen bir çorba çeşidi de işkembe çorbasıdır. Evde yapımı uğraştırmalı ve kokusu keskin bir çorba olduğundan dolayı daha çok restoranlarda tercih edilmektedir. Çoğu insan tarafından sevilen işkembe çorbası besleyici özelliği ile dikkat çekmektedir. Hayvansal bir protein olduğundan yüksek protein oranı, kolajen miktarı ve lif içeriği ile özellikle kış aylarında oldukça tüketilmektedir. İşkembe çorbası genellikle üzerine sirke ve bol baharat eklenerek servis edilmektedir. Sirke eklenerek probiyotik oranı arttırılır. Hastalık tedavisinden ve faydalarından dolayı da sıklıkla tercih edilen bir çorba çeşididir.


Hem Pratik Hem Sağlıklı Hazır Çorbalar


Hazır çorbalar özel ambalajları ile nem ve hava almayan tazeliğini uzun süre koruyan ambalajlara sahiptir. Hazır çorbalar üretilirken içeriğine koruyucu katkı maddesi, renklendirici, yapay aroma gibi doğal olmayan malzemeler eklenmez. İnsan sağlığı ön planda tutulur. Böylelikle evlerinizde güvenle pişirebilir hem kendiniz hem de çocuklarınıza güvenle yedirebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.