HESABIM

Çikolata & Gofret

için 22 ürün bulundu

Çikolata


Kakao çekirdeklerinden elde edilen çikolatanın içerdiği serotonin sayesinde vücuttaki endorfin üretimini arttırdığı araştırma sonuçlarında ortaya konuşmuştur. Çikolatanın mutluluk ve canlılık hissi verdiği, özellikle bitter çikolataların bir antidepresan özelliği taşıdığı bilinmektedir.


Yüzyıllardır insanoğlunun tükettiği bir gıda olan çikolata, özel günlerde de her zaman yanımızdadır. Bayram günlerinde çocukları sevindirmek için, kız istemeye giderken bir buket çiçeğin yanında, bir fincan kahve içerken fincanın yanında mutlaka bir parça çikolata bulunur. Hasta ziyareti, hayırlı olsun ziyareti, tebrik ziyareti gibi zamanlarda bir hediye paketi olarak çikolata hazırlatılabilir.


Hediyelik Çikolata Çeşitleri


Özel ve şık kutu tasarımlarıyla hediyelik çikolatalar, sevdiklerinizi sevindirmenize yardımcı olur. Sütlü ve bitter çeşitleri olan çikolata; içine fındık, fıstık, badem katılarak da çeşitlendirilebilir.


Doğum günü, anneler günü veya öğretmenler günü gibi kutlama zamanlarında, ağızlarda lezzetli bir tat bırakan çikolatalar hediye edilebilir. Hediye olarak hazırlanan çikolata artık sadece standart kutularda değil; cam vazolar, metal kutular, kalp şeklinde kutular, özel tasarım kutular ve isme özel kutularda hazırlanmaktadır.


Madlen çikolataları, özel tasarlanmış kutularda sütlü veya bitter çeşitlerini karıştırarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hediyelerin kişiye özel olması onu daha da mutlu edeceğinden yola çıkarak hediyelik çikolata kutularına isimler de yazılmaktadır. Hediyelik çikolata fiyatları ürünün gramajından çikolatanın kalitesine ve çeşidine göre farklılık göstermektedir.


Çikolatalar hazırlanışlarına göre de çeşitlilik göstermektedir. Madlen çikolatalar sütlü ve bitter özellikleri ile tercih edilirken; dökme çikolatalar, drajeler, dolgulu çikolatalar, damla çikolatalar gibi seçenekler de bulunmaktadır. Ayrıca karamelli çikolata, naneli çikolata, meyveli çikolata gibi daha keskin seçenekler de mevcuttur.


Hediyelik olarak alınabildiği gibi günlük olarak da tüketilen çikolata, aynı zamanda bir besindir. Bu nedenle alırken bazı hususlara da dikkat edilmelidir. Çikolatanın içinde bulunan kakao oranı, yağ çeşitleri gibi önemli ayrıntılara dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra çikolatanın buzdolabında saklanmaması, mümkün olduğu kadar serin bir yerde bulundurulması önerilmektedir.


Atıştırmalıklar üreten birçok firma tarafından çikolata da üretilmektedir. Günlük yiyebileceğimiz küçük paketli çikolataların da farklı çeşitleri bulunmaktadır. İster hediyelik olsun ister günlük atıştırmalık olarak tüketeceğimiz çikolatalar olsun, sağlıklı beslenmek için yapılan uyarıları da dikkate almak gereklidir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.