HESABIM
Kategoriler Temizle
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Öncü


Salça sektörünün lider markalarından Öncü, 1970 yılında Gaziantep’te kurulan Acemoğlu Gıda markasıdır. 1998 yılında kurulan ilk fabrikasıyla Öncü salça, yöresel Antep salçasını bugün dünyada 20’yi aşkın ülkeye ihraç edip, ülkemizin yöresel lezzetlerini dünyaya tanıtmaktadır. 2013 yılı itibariyle Öncü markası, acı - tatlı biber salçası ve domates salçası yanında, Öncü karışık salça (biber ve domates salçasının karışımı), nar aromalı sos ve Öncü pul biber de üretmektedir. Salçalarının satışını pet, teneke, kova ve cam şişelerde yapmaktadır. Bünyesinde birçok kalite ödülünü de toplayan Öncü salça, bugün sektörde emin adımlarla ilerlemektedir.


Salça, yemeklere 4 mevsim lezzet katan, domatesin ve acı / tatlı kırmızı biberin yazın taze taze toplanarak yörelere has farklı metotlarla püre haline getirilmesidir. Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olan salça, yemeklere domates ve kırmızı biberin lezzetini ve rengini vermek için konulduğu gibi sade haliyle de ekmekle birlikte tüketilebilir.


Güneşte olgunlaşan ve kurutulan biber ve domatesle yapılan Antep usulü salça; kıvamı, lezzeti ve yemeklere kattığı parlak rengiyle en çok tercih edilen yöresel salçalardandır. Günümüzde pek çok besinde katkı maddesi gibi kimyasal maddeler bulunmakta ve bu durum insan sağlığını her geçen gün tehdit etmektedir. Uzmanlar, organik besin tüketmenin önemini devamlı vurgulamaktadır. Modern dünyada organik olana ulaşmak her zaman kolay olmaz. Günümüzde evlerde, özellikle şehirlerde organik salça yapmak hem uzun vakit alır hem meşakkatlidir hem de yeterince hijyenik olmayabilir. Temiz ve lezzetli olana bugün güvenilir markalarla ulaşmak daha kolaydır.


Öncü salça, 2009 yılında aldığı AB Kalite Ödülü, 2010 yılında aldığı Tüketici Kalite Ödülü ve 2012 yılında aldığı Avrasya kalite Ödülü ile kalitesini tüketicilerin gözünde de kanıtlamış, sektördeki lider salça markalarından biri olmuştur.


Salçanın üretimi kadar saklanmasına da dikkat edilmesi gerekir. Açılan bir konserve salçası buzdolabında dahi tutulsa birkaç hafta içinde küflenebilmekte ve çöpe gitmektedir. Bunu önlemek için açılan salçanın üzeri zeytinyağı ile tamamen kapatılıp hava alması önlenebilir. Ardından üzeri bir streç film ile örtülerek buzdolabında istenilen süre muhafaza edilebilir.


A101 Öncü salça çeşitlerini en uygun fiyatlarla satışa sunuyor. Kaliteli ve lezzetli bir salça markası olan Öncü salça çeşitleri a101.com.tr adresinden de kolayca sipariş edilebilir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.