HESABIM
Kategoriler Temizle
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Çaykur


Sabah kahvaltılarının, gün içindeki molaların, akşam yemekten sonra ailece sohbet ortamlarının, misafirlere ikramın, arkadaş sohbetlerinin vazgeçilmezi olan çay, yıllardır sofralarımızda ve masalarımızda en güzel içeceğimiz olmuştur. Çay, ülkemizde bir kültür haline gelmiştir. Kış günlerinde içimizi ısıtan çay, yaz günlerinde de soğuk üretimi ile içimizi ferahlatmaktadır.


Bugün çay denilince Türkiye’nin en büyük çay firması olan Çaykur akıllara gelmektedir. 1984 yılında bir iktisadi devlet teşekkülü olarak kurulan Çaykur, 46 yaş çay işleme fabrikası ve 1 çay paketleme fabrikası ile çay sektörünün en büyük ve lider kuruluşudur. Çaykur, 10 binlerce çalışanı ile günde 10 bin ton yaş çay işleme kapasitesine sahiptir. Türkiye’deki yaş çay üretimini işlemek üzere, Çaykur’un piyasaya yüzde 50-55 oranında hâkimiyeti vardır. Çaykur’un yurt içi kuru çay piyasasındaki pazar payı ise yaklaşık yüzde 50 civarındadır.


Çaykur Çay Çeşitleri


Çaykur fabrikalarında üretilen çaylar arasında; siyah çay, yeşil çay, organik çay, soğuk çay, beyaz çay ve hediyelik çay bulunmaktadır. Yıllardır gözümüzün aşina olduğu sarı paketteki Çaykur Turist çayı, kırmızı paketiyle Çaykur Tiryaki çayı ve mavi paketiyle Çaykur Kamelya çayı klasik hale gelmiş durumdadır. Çayımıza verdiği harika aroması ile Çaykur Tomurcuk çay da siyah çayla harmanlanarak kullanılabilmektedir.


Çaykur çaylar yarım kg veya 1 kg paketlerde kuru olarak demlenecek şekilde satıldığı gibi, poşet demlik ve sallama poşetlerde de satışa sunulmaktadır. Karadeniz bölgemizde yetişen eşsiz çay bitkisinin filiz yapraklarından elde edilen çaylar, Çaykur fabrikalarında paketlenerek, sofralarımıza kadar hijyenik ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmaktadır.


Çaykur, Didi soğuk çay ile sektöre girmiş ve piyasada ciddi bir yer kazanmıştır. Didi soğuk çay; limon, şeftali, bargamot ve çilek aromalı çeşitleri ile 1 lt, 1,5 lt, 2,5 lt şişelerde veya 500 ml ile 250 ml teneke kutularda satılmaktadır.


Çaykur çay çeşitlerini en uygun fiyatlarla A101’de bulabilirsiniz. Kolay ve güvenilir alış veriş yapabileceğiniz a101.com.tr, hızlı teslimatı ile müşterilerinin beğenisini kazanıyor.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.