HESABIM

Peeling & Yüz Maskesi

için 15 ürün bulundu

Yüz Maskesi


Cildiniz en büyük hazinenizdir. Her kadın ve erkek cildini doğru nem seviyesinde, pürüzsüz, canlı ve parlak tutmak ister. Bunun için çeşitli kozmetik ürünlerden yararlanılır. Soğuk havalarda çatlayan ve pul pul dökülen bir cildiniz varsa ya da sıcak havalarda cildiniz daha fazla sebum üreterek olduğundan yağlı gözüküyorsa, cildiniz gündelik bakımdan daha fazlasını istiyor demektir. Özellikle yüzünüz daha fazla dış etkenlere maruz kaldığından, kışın soğuğuna, yazın sıcağına ve güneşin zararlı etkilerinden daha fazla etkilendiği için böyle zamanlarda su, sabun ve nemlendiricinin ötesinde bir temizleme ve bakıma ihtiyaç vardır.


Yüz Maskesi Çeşitleri


Piyasada birçok farklı bakıma yönelik yüz maskesi vardır. İhtiyaca göre; siyah nokta giderici yüz maskesi, detoks maskesi, nemlendirici maske, beyazlatıcı maske, gözenekleri sıkılaştırıcı yüz maskesi, peeling yüz maskesi, arındırıcı, yaşlanmayı giderici yüz maskesi, sivilce maskesi üretilmektedir. Güzellik merkezlerinde ve kuaförlerde daha fazla paralar harcayarak uygulayacağınız bir yüz maskesini bu şekilde hazır maskeler alarak daha kısa zamanda daha az parayla kendiniz de yapabilirsiniz. Uygulayacağınız bir yüz maskesi ile derinlemesine temizlik yaparak güne yenilenmiş bir ciltle başlangıç yapabilir, günün bütün stresini yüzünüzden almanıza yardımcı olabilirsiniz.


Yüz maskeleri üretilirken doğanın iyileştirici özlerinden faydalanılmaktadır. Kil maskesi, aloe veralı maske, Hindistan cevizi ve limon suyu ile üretilen maske, C vitamininin vücut için iyileştirici etkisinden yararlanmak için portakal özleriyle üretilen maske, kömürlü maskeler, yeşil çay özlü, karpuz aromalı, salatalık ve papatya özlü maskeler üretilmektedir.


Yüz Maskesi Nasıl Uygulanır?


Yüz maskesinin uygulanması da oldukça kolaydır. Maske uygulamadan önce hangi tür bakıma ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Ardından çoğu maskede olduğu gibi 10 - 15 dakikanızı alacak bir uygulama ile yüz maskesini yüzünüze uygulamanız mümkündür. Maskelerin yüze uygulanış biçimleri de farklıdır. Bazı maskeleri yüzünüze parmaklarınızla masaj yaparak sürmeniz, ardından bir müddet bekleyip su ya da kâğıt mendil ile yüzünüzü temizlemeniz gerekirken; bazılarında ise kâğıt yüz maskeleri kullanılır. Kâğıt yüz maskelerinde pakette bulunan kâğıtları plastik kısımlarınızdan ayırarak yüzünüze yapıştırmanız yeterli olacaktır. Yine bir müddet bekledikten sonra kâğıtları yüzünüzden çıkarıp, yüzünüzü yıkamamanız gerekmektedir.


Her maske paketinin içinde kullanım kılavuzu olduğundan uygularken size yol gösterecek yönergeler de bulunmaktadır. Yüz maskesinin genellikle günün stresinden arınmak için akşam saatlerinde ya da duştan sonra uygulanması da tavsiye edilir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.