HESABIM

Parfüm & Deodorant

için 119 ürün bulundu
Filtreler
Cinsiyet
Marka
Satış Kanalı
Fiyat

Parfüm & Deodorant


Parfüm seçimi özellikle de doğru parfüm seçimi sanılanın aksine hiç kolay değildir. Teninize uygun kokuyu bulana kadar biraz koku araştırması yapabilirsiniz. Her vücudun kimyasına ve yapısına göre değişen parfümlerin ten üzerinde bıraktığı etki bizim beslenme alışkanlıklarımıza, yaşadığımız duruma, strese ve hormon dengemize göre değişebilir. Buradan da anlayabileceğiniz gibi her parfüm içerikleri aynı bile olsa her tende farklı bir koku ve kalıcılık bırakır.


Doğru Parfüm Nasıl Seçilmelidir?


Bir parfümü satın almadan önce sadece kokusunu beğenip almamanız gerekmektedir. Bir kokunun teninizle ve vücudunuzla uyum içerisinde olması ilk dikkat etmeniz gereken unsurdur. Doğru seçtiğiniz koku sadece kişiliğinizi yansıtmakla kalmayacak, aynı zamanda insanlar üzerinde ki hatırlanma duygunuzu da arttıracaktır. Parfüm seçerken gündüz ve gece olacak şekilde iki parfüm seçmelisiniz. Günlük kullanım için daha hafif ve yormayan kokulara yer verirken gece kullanımı için daha yoğun ve ağır kokulara seçmelisiniz. Parfüm fiyatları da çoğu zaman bir kokuyu seçerken belirleyici bir unsur olabilir.

Parfümün yoğunluğu ile doğru orantılı olan kalıcılık EDT ve EDP olarak belirtilmektedir. Eau de parfüme diye geçen parfümler içerisinde daha çok esansiyel yağ ve güçlü içerikler barındırdığından daha kalıcıdır. En yüksek esas oranına sahip EDP’lerde yüzde 10’a kadar esans konsantresi bulunabiliyorken EDT’lerde bu oran yüzde 5’lere kadar inebilmektedir.


Parfüm Nasıl Uygulanmalıdır?


Parfümü kan dolaşımının daha yoğun geçtiği bölgelere sıkmalısınız. Köprücük kemiği, el bileği, ense,  şakaklar kan dolaşımının en hızlı olduğu bölgeler olduğu için buralara yoğun parfüm uygulayabilirsiniz. Bir de saçların kokuyu hemen emme gibi özellikleri olduğu için saçınıza da uygulayacağınız parfüm kokuyu hemen yaymaya uygundur. Parfümün kalıcılığının bağlı olduğu diğer bir etkende tenin yapısı ile ilgilidir. Daha nemli bir cilde parfüm uygularsanız eğer parfümün kalıcılığı daha çok artar. Duş sonrası uygulayacağınız parfüm teninizde daha uzun saatler kalacaktır. Vücut losyonu sürüp arkasından parfüm uygulamak da kalıcılık oranını arttıracaktır. Parfümler, güneşi hiç sevmediğinden ötürü güneşlenmeden önce parfüm kullanmamanız gerekir.


Deodorant Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Her mevsim yaz kış demeden düzenli olarak deodorant kullanmamız gerekmektedir. Özellikle daha çok yaz aylarında oluşan kötü kokuları engellemek için kullanılan deodorant seçimi de tıpkı parfüm seçimi gibi özen ister. Deodorant markaları içlerinden seçim yapmadan önce vücudunuzu iyi tanımalı ve ona göre seçim yapmalısınız. Çabuk ve hızlı terleyen bir vücudunuz var ise daha çok anti-perspirant özellikli, ter önleyici olan deodorantları tercih etmelisiniz. Sprey, stick ve roll-on olarak çeşitleri olan deodorantlardan hangisinin kullanımı size kolay geliyorsa onu seçmelisiniz. Her gün düzenli olarak kullanacağınız deodorantlarda içeriğinin temiz olmasına ve içerisinde ilk olarak alüminyum barındırmamasına dikkat etmelisiniz. Deodorantlar ter bezleri tıkayacağından dolayı ürün ne kadar temiz içerikli olursa o kadar cildinize zarar vermez. Kullanacağınız deodorantın cildinizi tahriş etmemesi ve alerjik bir reaksiyon göstermemesi için güvenilir markalardan tercih etmelisiniz. Dove, Rexona, 8x4, Nivea, Garnier Minerals gibi markalardan tercihinizi yapabilirsiniz.

Yüzlerce parfüm markaları arasından en uygun fiyatlı ve en çok parfüm çeşitleri için doğru adrestesiniz. Tek yapmanız gereken sepetinize atmak.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.