HESABIM

Güneş Ürünleri

için 10 ürün bulundu

Güneş Ürünleri


Güneş cildimiz için her ne kadar faydalı olsa da uzun süre ve çok fazla maruz kalındığı zaman ciltte erken yaşlanma belirtilerine hatta cilt kanserine kadar yol açabilmektedir. Güneş ışınlarının içerisinde bulunan UVA ve UVB ışınları ciltte büyük ve kalıcı hasarlara yol açabilmektedir. Bu nedenle özellikle güneşin dik açılarla geldiği mevsimlerde güneş kremi kullanımını ihmal etmemeliyiz. Diğer kozmetik ürünlerin seçimine verdiğimiz önemi, güneş kremi seçerken de vermeliyiz.


Güneş Koruyucu Ürünler Nelerdir?


En çok yaz mevsiminde kullanma gereksinimi duyduğumuz güneş kremleri, özelliklerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Öncelikle kendi cilt tipinizi tanımalı ve ona göre güneş koruyucu ürünler satın almalısınız. Hassas ve lekelenmeye müsait bir cilt tipiniz var ise yoğun güneş koruma faktörlü yani 50 faktörlü güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Güneş ürünlerinin koruma faktörü yükseldikçe güneşten alacağınız zara minimuma inecektir. SPF 30 içeren bir güneş kremi yüzde 97’ye varan koruma sağlarken, SPF 50 içeren bir güneş kremi yüzde 99’a varan koruma sağlayacaktır.

Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güneş ürünü seçerken ürünün markasına da dikkat etmelisiniz. Kaliteli ve dünyaca ünlü markaların ürünleri daha yüksek korumalar içerdiklerinden daha derinlemesine koruma sağlarlar. Yalnızca SPF ibaresi bulunan ürünler sadece UVB ışınlarına karşı koruma sağlar. Fakat UVA ışınları da cildin elastikiyetine kaybetmesine ve erken yaşlanmasına yol açacağından, UVA koruması da oldukça önemlidir. Bu yüzden geniş spektrumlu ürünleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bir güneş koruyucu ürünün suya dayanıklı dahi olsa her 4 saatte bir yenilenmesi gerekir. Kremin teninizde hissi kalsa bile koruyuculuk oranı 4 saat sonra bitecektir. Bu yüzden özellikle kavurucu yaz aylarında sık sık güneş kreminizi tazelemeniz gerekmektedir.


Güneş ürünleri de kendi içlerinde kullanım amaçlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Güneş kremi, güneş sütü, güneş losyonu, bronzlaştırıcı ürünler, güneş sonrası kremi, yaşlanma karşıtı güneş kremi ve yüz için güneş koruyucu kremler olarak çeşitlendirilmiştir. Güneş kremlerinin yanı sıra en çok satan bir diğer ürün ise bronzlaştırıcılardır. Bronzlaştırıcı ürünler, bronzlaşma sürecini hızlandırırken sizi o istediğiniz bronz tene hızlı bir şekilde kavuşturacaktır. Bronzlaştırıcı ürünler de kendi içlerinde bronzlaştırıcı krem ve bronzlaştırıcı yağ olarak ayrılmaktadır. Hem bronzlaşmak hem de bronzlaşırken güneşin zararlı etkilerinden minimumda zarar görmek istiyorsanız içerisinde güneş koruma faktörü olan bronzlaştırıcı ürünleri tercih edebilirsiniz.


Neden Güneş Koruyucu Ürünler Kullanmalıyız?


Güneş koruyucu ürünler cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyacağından dolayı aslında dört mevsim kullanılması gerekir. Fakat özellikle yaz aylarında her gün düzenli olarak güneş kremi kullanmalıyız. Cildinizin yapısına uygun olarak seçeceğiniz 30 veya 50 faktörlü güneş koruma kremi sizi hem güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından koruyacak hem de nemlendirici etkisi ile cildinizin güneşten kurumamasını sağlayacaktır. Özellikle 50 faktörlü olan koruyucuların içerikleri çok zengin olduğundan cildin en alt katmanına inerek güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu zararı en aza indirirler. Bu ürünler genellikle suya ve tere dayanıklı olduklarından içlerinde minimum kimyasal bulunmaktadır.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.