HESABIM
3 Katlı Kullan At Yüz Maskesi 50'li

3 Katlı Kullan At Yüz Maskesi 50'li

Ürün kodu: 25000277
1
ONLINE, MAĞAZA VE A101 KAPIDA
₺24,95

Adet Seçiniz


adet

ONLINE, MAĞAZA VE A101 KAPIDA
 • ÜRÜN BİLGİLERİ

  Maske

  Yüzün tamamı için ya da belirli bir kısmında kullanmak için üretilmiş olan maskeler, birçok meslek grubunda aktif olarak kullanılmaktadır. Tek kullanımlık hijyen ve virüs maskelerinden, uzun kullanımlı olan gaz maskelerine kadar bir çok çeşidi bulunan maskeler mevcuttur. Cerrahi maskeler sizi hem olumsuz hava koşullarından, mikroplardan, hastalıklardan korurken, gaz maskeleri ve siperlikler ise yüzünüze alacağınız darbeden ve mikroplardan korurlar.

  Maske Çeşitleri Nelerdir?

  Filtresi olan maske modelleri ile solunum yollarınızı daha iyi koruyabilirsiniz. Kumaş ve özel malzemeler ile üretilen maskeler ile de ağız ve burnunuzu dışarıdan gelecek olan hastalıklardan ve mikroplardan koruyabilirsiniz. Bu maskeler çok hafif oluşları ile de kullanım kolaylığı sağlar.

  Yüzünüzü Her Türlü Darbeden Koruyan Maskeler

  İş Sağlığı güvenlik kuralları gereğince birçok meslek grubu çalışırken yüzlerini gelebilecek ve oluşabilecek darbelerden korumak için maske takmak zorundadırlar. Kaynak işi ile uğraşıp kaynak makinası kullananlar özellikler gözlerini ve yüzlerini oluşabilecek tehlikelerden korumak için siperlikli maske takmak zorundadırlar. Koruyucu özellikteki bu maskeler darbeye dayanıklı özel malzemelerden üretilip, uzun sürelerce kullanılabiliyor.

  Koruma Türüne Göre Üretilen Maskeler

  FFP ve N95 maskeleri koruma türüne göre üretilen maskelerdendir. FFP tipi maskeler havada görülmeyen toz, bakteri, mikroplara karşı koruma sağlar. FFP tipi maskeler de kendi içinde üç sınıfa ayrılır buda onun koruma özelliklerini belirler. FFP3 tipi maske en çok koruma sağlayan ve en güvenli maskelerdendir. En küçük toz taneciklerine karşı üst düzey koruma ve önlem sağlar. Çeşitli hastalıklardan korunmak ve üst düzey koruma için FFP3 maskelerini güvenle kullanabilirsiniz.

  N95 maskeleri ise daha çok tıp alanında kullanılan tıbbi maskelerdir. Gözle göremediğiniz toz, duman, mikrop, bakteri gibi maddelerin ağız yoluyla bulaşmasını önleyerek yüksek koruma sağlar. Yüksek filtre özellikleri mevcut olduğundan tam donanımlı koruma sağlar, güvenle kullanabilirsiniz.

  Virüs Maskeler ve Cerrahi Maskeler

  Cerrahi tıbbi maskeler Türk Standartları Enstitüsü’ne uygun olarak CE sertifikası almış olan maskelerdir.  Ameliyathane ve hastane ortamlarında cerrahi işlemler sırasında dış ortamlardan gelen hastalık ve mikropların bulaşmasını önlemek için tasarlanan cerrahi maskeler 2 ya da 3 katlı kâğıt veya özel kumaşlardan üretilmektedir. Sağlık personelinin hasta muayenesi esnasında FFP3 veya N95 maske kullanmaları önerilmektedir.

  Cerrahi maskeler solunum yolu hastalığı olan veya şüphelenilen (Covid-19, Grip, Tüberkülöz vs.) kişilerin, hastalığı başkalarına bulaştırmamaları için kullanılır. Bu tip 3 katlı cerrahi maskeler tek kullanımlık ürünler olduğu için bir maskenin maksimum 4 saat kullanılması tavsiye edildiğinden gün içerisinde maskenizi sık sık değiştirmelisiniz. Maskeyi çöpe atmadan önce bir poşete koyup çöpe atmalısınız. Çıkarıldıktan sonra tekrar takılmaması tavsiye edilir. Uygun fiyatları ve kolay ulaşılabilir özellikleri ile herkes tarafından tercih edilirler.

  Ventilli Solunum Maskeleri

  Ventilli solunum maskelerinin üzerinde nefes alırken açılan ve nefes verirken kapanan valf ve filtre mevcuttur. Bu maskeler daha çok tozlu ve mikroplu ortamlarda kullanılır. N95’de ventilli solunum maskelerindendir. Özellikle sıcak ve nemli ortamlarda bu maske içerisindeki sıcak havayı dışarıya atarak, uzun saatler boyunca bu maske ile çalışan kişilerin çalışmalarını kolaylaştırır. Filtreleme yapmadan nefesi dışarı verdiği için, hastaların nefesinden çıkan mikrobun başkalarına bulaşmasına engel olmaz. Bu maskeyi kullanan kişilerin eğer ki hasta ise başkalarına da bulaştırmamaları için üzerine bir de cerrahi maske takmaları tavsiye edilir.

  Ventilsiz Solunum Maskeleri

  FFP2 ve FFP3 maskeleri ventilsiz solunum maskelerine örnektir. Çevredeki bakteri, partikül ve mikropların en az %95’ini tutan maskelerdir. Sağlık çalışanları için özel durumlarda kullanılması için üretilmiş olan maskelerdir. Özellikle Covid-19 gibi hastalığı bulunan kişilerin muayenesi, teşhisi gibi riskli bulaşma durumu olduğu zamanlarda sağlık çalışanlarının özellikle kullanması gereken maskedir. Hasta olan kişilerin hastalığı başkasına bulaştırmaması için solunum maskeleri kullanılmamalıdır. Hastaların bulaştırıcılığı engellemek için cerrahi maske kullanması yeterlidir.

  Maske Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Hastaların veya hastalığı atlatanların hastalığı başkalarına bulaştırmaması için cerrahi maske kullanmaları gerekmektedir. İnce partikülleri geçirmeyen en az 3 katlı cerrahi  maske kullanmanız gerekmektedir. Maskeyi yüzünüzde rahat taşımak ve sağlam bir şekilde durması için üst kısmında tel olan telli cerrahi maskeleri tercih etmelisiniz. Eğer maskenin lastikleri kulağınızı acıtıp, rahatsız ediyorsa maske takma aparatı ile maskenizin kullanımını daha rahat hale getirebilirsiniz. Cerrahi maskeler tek kullanımlık olduğundan her 4 saatte bir maskenizi yenilemeniz gerekmektedir.


  Üretim Yeri: Türkiye
  İnternet sitemizde ve online satış kanallarımızda yer alan ürün etiket bilgileri, ürünün tedarikçisi tarafından A101 Yeni Mağazacılık A.Ş ‘ye iletilen en güncel bilgilerdir. Ürün etiket bilgileri ile internet sitemiz ve online satış kanallarımızda bulunan bilgiler arasında herhangi bir farklılık bulunması halinde sorumluluk tamamen tedarikçi firmaya aittir.

  Fiyatlarımız; a101.com.tr, A101 Kapıda uygulaması ve mağazalarımızda farklılık gösterebilir, belirtilen ürün fiyatı yalnızca bu satış kanalı için geçerlidir.

  Ürünlerimiz, yukarıda belirtilen satış kanallarında satışa sunulmaktadır. Online satış kanalı, a101.com.tr website, mobil ve A101 uygulamasını kapsamaktadır.

  Mesafeli Satış Sözleşmemiz uyarınca; toptan veya yeniden satış amaçlı oluşturulduğu tespit edilen siparişler ile ürün, hizmet ve indirimlerimizden tüm müşterilerimizin faydalanabilmesi ve stokçuluğun engellenmesi için 2 adetin üzerindeki doğrudan ve dolaylı siparişleri A101’in iptal hakkı saklıdır.

 • TESLİMAT
  Oluşturulan siparişler için gönderim süremiz 3-4 iş günü arasında değişmektedir. Siparişiniz kargoya verildiğinde üyelik hesabınıza kayıtlı telefon numaranıza SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca sipariş takibinizi üyelik hesabınıza girdikten sonra “Hesabım-Siparişlerim” alanında da yapabilirsiniz. *Kurban sipariş vermeniz durumunda, kurban kesim yoğunluğuna bağlı olarak, illere göre Kurban Bayramının 2. gününden itibaren sipariş verirken seçtiğiniz mağazadan e-arşiv faturanızı ve teslim alacak kişiye ait kimliği ibraz ederek teslim alabilirsiniz.
 • Taksit Seçenekleri
 • İADE KOŞULLARI

  İade ve Gönderim Koşulları

  • İade süresi, siparişinizdeki ürünlerin adresinize teslim edilme tarihinden itibaren 14 gündür.
  • Ürününüzü iade kodu ile göndermeniz gerekmektedir. Üyelik hesabınıza giriş yaptıktan sonra “ Hesabım>İptal/İade Talebi>Sipariş Seçimi>Aksiyon Seçimi>İade Ürün Seçimi” adımlarını izleyerek PTT Kargo ÜCRETSİZ İade Gönderi Kodunuzu alabilirsiniz.
  • İade edilecek ürün kullanılmamış, orijinal ambalajına zarar verilmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.
  • Televizyon, görüntü sistemleri, cep telefonu, tablet, notebook gibi elektronik ürünlerin kullanılması ya da ambalajının açılması durumunda ürün iadeleri servis raporu ile birlikte yapılabilmektedir.
  • Kurulumu/montajı yapılmış mobilya ürünlerinin iadesi kabul edilememektedir.
  • Garanti kapsamında arızalanan ürünlerin iadesi servis raporu/iade raporu ile birlikte yapılabilmektedir.
  • Ürünlerin kargo paketinde ya da ürünlerde hasar tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Kargo görevlisinin tutanak düzenlemediği bu ve benzeri durumlarda ürünü teslim almayarak iade edebilirsiniz.
  • Hijyenik ürünlerin (iç giyim, kişisel bakım ürünleri, sağlık ürünleri vb.) ambalajı açılmış ise iadesi kabul edilmemektedir.
  • Niteliği itibarı ile son kullanma tarihi geçecek ya da çabuk bozulabilecek ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.
  • Bayi-yetkili servis ya da Horoz Lojistik ile teslimatı yapılan ürün iade işlemleri için 0850 808 2 101 numaralı müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Üye olmadan alışveriş yaptıysanız siparişinizin iadesi için 0850 808 2 101 numaralı müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Ürün firmamıza teslim edildikten sonra incelenecek ve 7 iş günü içinde işlemleri tamamlanacaktır.

  *İade koşulları ve süreçleri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.a101.com.tr/iade-iptal-kosullari/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

1
Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.