HESABIM
3 Katlı Cerrahi Maske - Kullan At 50'li Paket

3 Katlı Cerrahi Maske - Kullan At 50'li Paket

Ürün kodu: 25000277
1
Mağaza & Online
24,95

Adet Seçiniz


adet

Mağaza & Online
Kampanyalar
120 TL üzeri ücretsiz kargo
10 TL üzeri alışverişlerinizde Beta Yüksek Tepeler 500 G 19,95 TL yerine 11,95 TL
10 TL üzeri alışverişlerinizde Danone Çikolatalı Süt 12x180 Ml 19,95 TL yerine 11,95 TL
 • ÜRÜN BİLGİLERİ

  Maske

  Yüzün tamamı için ya da belirli bir kısmında kullanmak için üretilmiş olan maskeler, birçok meslek grubunda aktif olarak kullanılmaktadır. Tek kullanımlık hijyen ve virüs maskelerinden, uzun kullanımlı olan gaz maskelerine kadar bir çok çeşidi bulunan maskeler mevcuttur. Cerrahi maskeler sizi hem olumsuz hava koşullarından, mikroplardan, hastalıklardan korurken, gaz maskeleri ve siperlikler ise yüzünüze alacağınız darbeden ve mikroplardan korurlar.

  Maske Çeşitleri Nelerdir?

  Filtresi olan maske modelleri ile solunum yollarınızı daha iyi koruyabilirsiniz. Kumaş ve özel malzemeler ile üretilen maskeler ile de ağız ve burnunuzu dışarıdan gelecek olan hastalıklardan ve mikroplardan koruyabilirsiniz. Bu maskeler çok hafif oluşları ile de kullanım kolaylığı sağlar.

  Yüzünüzü Her Türlü Darbeden Koruyan Maskeler

  İş Sağlığı güvenlik kuralları gereğince birçok meslek grubu çalışırken yüzlerini gelebilecek ve oluşabilecek darbelerden korumak için maske takmak zorundadırlar. Kaynak işi ile uğraşıp kaynak makinası kullananlar özellikler gözlerini ve yüzlerini oluşabilecek tehlikelerden korumak için siperlikli maske takmak zorundadırlar. Koruyucu özellikteki bu maskeler darbeye dayanıklı özel malzemelerden üretilip, uzun sürelerce kullanılabiliyor.

  Koruma Türüne Göre Üretilen Maskeler

  FFP ve N95 maskeleri koruma türüne göre üretilen maskelerdendir. FFP tipi maskeler havada görülmeyen toz, bakteri, mikroplara karşı koruma sağlar. FFP tipi maskeler de kendi içinde üç sınıfa ayrılır buda onun koruma özelliklerini belirler. FFP3 tipi maske en çok koruma sağlayan ve en güvenli maskelerdendir. En küçük toz taneciklerine karşı üst düzey koruma ve önlem sağlar. Çeşitli hastalıklardan korunmak ve üst düzey koruma için FFP3 maskelerini güvenle kullanabilirsiniz.

  N95 maskeleri ise daha çok tıp alanında kullanılan tıbbi maskelerdir. Gözle göremediğiniz toz, duman, mikrop, bakteri gibi maddelerin ağız yoluyla bulaşmasını önleyerek yüksek koruma sağlar. Yüksek filtre özellikleri mevcut olduğundan tam donanımlı koruma sağlar, güvenle kullanabilirsiniz.

  Virüs Maskeler ve Cerrahi Maskeler

  Cerrahi tıbbi maskeler Türk Standartları Enstitüsü’ne uygun olarak CE sertifikası almış olan maskelerdir.  Ameliyathane ve hastane ortamlarında cerrahi işlemler sırasında dış ortamlardan gelen hastalık ve mikropların bulaşmasını önlemek için tasarlanan cerrahi maskeler 2 ya da 3 katlı kâğıt veya özel kumaşlardan üretilmektedir. Sağlık personelinin hasta muayenesi esnasında FFP3 veya N95 maske kullanmaları önerilmektedir.

  Cerrahi maskeler solunum yolu hastalığı olan veya şüphelenilen (Covid-19, Grip, Tüberkülöz vs.) kişilerin, hastalığı başkalarına bulaştırmamaları için kullanılır. Bu tip 3 katlı cerrahi maskeler tek kullanımlık ürünler olduğu için bir maskenin maksimum 4 saat kullanılması tavsiye edildiğinden gün içerisinde maskenizi sık sık değiştirmelisiniz. Maskeyi çöpe atmadan önce bir poşete koyup çöpe atmalısınız. Çıkarıldıktan sonra tekrar takılmaması tavsiye edilir. Uygun fiyatları ve kolay ulaşılabilir özellikleri ile herkes tarafından tercih edilirler.

  Ventilli Solunum Maskeleri

  Ventilli solunum maskelerinin üzerinde nefes alırken açılan ve nefes verirken kapanan valf ve filtre mevcuttur. Bu maskeler daha çok tozlu ve mikroplu ortamlarda kullanılır. N95’de ventilli solunum maskelerindendir. Özellikle sıcak ve nemli ortamlarda bu maske içerisindeki sıcak havayı dışarıya atarak, uzun saatler boyunca bu maske ile çalışan kişilerin çalışmalarını kolaylaştırır. Filtreleme yapmadan nefesi dışarı verdiği için, hastaların nefesinden çıkan mikrobun başkalarına bulaşmasına engel olmaz. Bu maskeyi kullanan kişilerin eğer ki hasta ise başkalarına da bulaştırmamaları için üzerine bir de cerrahi maske takmaları tavsiye edilir.

  Ventilsiz Solunum Maskeleri

  FFP2 ve FFP3 maskeleri ventilsiz solunum maskelerine örnektir. Çevredeki bakteri, partikül ve mikropların en az %95’ini tutan maskelerdir. Sağlık çalışanları için özel durumlarda kullanılması için üretilmiş olan maskelerdir. Özellikle Covid-19 gibi hastalığı bulunan kişilerin muayenesi, teşhisi gibi riskli bulaşma durumu olduğu zamanlarda sağlık çalışanlarının özellikle kullanması gereken maskedir. Hasta olan kişilerin hastalığı başkasına bulaştırmaması için solunum maskeleri kullanılmamalıdır. Hastaların bulaştırıcılığı engellemek için cerrahi maske kullanması yeterlidir.

  Maske Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Hastaların veya hastalığı atlatanların hastalığı başkalarına bulaştırmaması için cerrahi maske kullanmaları gerekmektedir. İnce partikülleri geçirmeyen en az 3 katlı cerrahi  maske kullanmanız gerekmektedir. Maskeyi yüzünüzde rahat taşımak ve sağlam bir şekilde durması için üst kısmında tel olan telli cerrahi maskeleri tercih etmelisiniz. Eğer maskenin lastikleri kulağınızı acıtıp, rahatsız ediyorsa maske takma aparatı ile maskenizin kullanımını daha rahat hale getirebilirsiniz. Cerrahi maskeler tek kullanımlık olduğundan her 4 saatte bir maskenizi yenilemeniz gerekmektedir.


 • TESLİMAT
  Oluşturulan siparişler için gönderim süremiz 3-4 iş günü arasında değişmektedir. Siparişiniz kargoya verildiğinde üyelik hesabınıza kayıtlı telefon numaranıza SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca sipariş takibinizi üyelik hesabınıza girdikten sonra “Hesabım-Siparişlerim” alanında da yapabilirsiniz.
 • Taksit Seçenekleri
 • İADE KOŞULLARI
  Ürün İade Koşulları
  • Ürün iade süresi, siparişinizin adresinize teslim edilme tarihinden itibaren 14 gündür.
  • Ürün, orijinal kutusu ve aksesuarları ile birlikte gönderilmelidir.
  • İade talebinin kabul edilebilmesi için ürünün kullanılmamış ve sağlam olması gerekmektedir. Hasarlı ya da arızalı ürünlerin iadesi servis raporu/kargo hasar tespit tutanağı ile yapılabilmektedir.
  • İadesi hijyenik açıdan sorun teşkil edebilecek iç giyim, sağlık ve kişisel bakım ürünleri ambalajı açılmış ise iade edilemez.
  • Niteliği itibarı ile son kullanma tarihi geçecek ya da çabuk bozulabilecek ürünlerin iadesi kabul edilmez.
  İade Gönderim Detayları
  • Üyelik hesabınıza giriş yaparak “Hesabım-Siparişlerim”sayfası üzerinden iade talebinizi iletebilirsiniz. İade gönderilecek tüm ürünler için iade talep formunun doldurulması gerekmektedir.
  • İade talebinizi iletmenizin ardından otomatik verilecek PTT Kargo İade Kodu ile ürünü ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
  • Ürün iade adresimiz: Akse mahallesi 552.sokak No: 61 Çayırova Kocaeli
  • Ürün firmamıza teslim edildikten sonra incelenecek ve 2 iş günü içinde işlemleri tamamlanacaktır.
  Ödeme Detayları
  • Ürün iadesi firmamızca onaylandıktan sonra aynı gün bankanıza ürün bedeli geri ödenir. Ücret iadesinin hesabınıza yansıma süresi, bankanıza bağlı olarak 1-8 iş günü arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

  *İade koşulları ve süreçleri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.a101.com.tr/bize-ulasin-online-alisveris linkine tıkladıktan sonra “ Sık Sorulan Sorular- Ürün İadeİşlemleri”başlığını seçerek ulaşabilirsiniz.

1
Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.