HESABIM

Okul Çantası

için 76 ürün bulundu
Filtreler
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Okul Çantası


Okul ihtiyaçlarının en önemlilerinden biri okul çantasıdır. Okul öncesinden üniversite eğitimine kadar her yaş grubundan kız – erkek bütün öğrencilerin ihtiyacı olduğu bir okul araç gerecidir.


Okullaşma oranının arttığı toplumlarda gerek örgün eğitimde gerekse yaygın eğitimde öğrencilerin araç gereçlerini koyacağı, ergonomik - vücut çizgilerini bozmayacak - bir o kadar da estetik okul çantası ihtiyacı artmıştır. Piyasada kız, erkek ve unisex okul çantaları mevcuttur.


Okul Çantası Modelleri


Piyasadaki okul çantası modellerine baktığımızda geniş renk yelpazesiyle modern okul çantası diyebileceğimiz valiz tipi çek çekli okul çantasından, klasik sırta takılan okul çantasına ve elde taşımalı okul çantasına kadar her bütçeye uygun değişik okul çantası modelleri mevcuttur.


Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların tercih ettiği lisanslı okul çantaları denilen ve üzerinde çeşitli animasyon ve çizgi film karakterleri olan çantalar da vardır. Bu çantalara bakacak olursak; Lol Bebek, Disney Frozen, Spiderman, Harika Kanatlar, Çilek Kız, Hello Kitty, PJ Maskeliler, Cars, Şimşek McQueen, Barbie karakterleri öne çıkmaktadır. Bu çantalar orijinal okul çantası olarak da bilinmektedir.


Ayrıca orta öğretim ve daha üst eğitim kademelerindeki öğrenciler için tercih edilebilecek olan yine lisanslı ürünlerden futbol takımlarının renkleri ve amblemleri bulunan çantalar gibi daha çok sportif çantalar ve gündelik hayatta da belki bir spora giderken veya bir arkadaşına giderken kullanılabilecek okul çantası modelleri mevcuttur.


Okul Çantası Setleri


Bugün okul öncesi ve ilkokul eğitimi veren çoğu okulda beslenme saati vardır. Bu da öğrencilerin okul çantaları ile beraber yanlarında beslenme çantası getirmesini zorunlu kılmıştır. Bu gibi durumlarda çoğu ebeveyn estetiği de gözettiği için çocuğuna aldığı okul çantası, beslenme kabı ve suluğunda bir uyum aramaktadır. Piyasadaki mevcut okul çantası setleri ile bu ihtiyacı giderebilir, çocuğunuza çok şık bir takım oluşturabilirsiniz.


Okul çantası setlerinde; okul çantası - beslenme çantası, okul çantası - beslenme çantası - suluk, okul çantası – kalemlik - suluk, okul çantası - kalemlik, okul çantası - beslenme çantası - kalemlik şeklinde farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitler vardır.


Okul çantası alırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Çantanın çocuğun vücut yapısına uygun olması (ergonomik), varsa çift askılı olması ve askılarının yumuşak malzeme ile desteklenmesi, çocuğa uygun büyüklükte olması, çocukların çokça kıyafet ve eşyalarını kirlettiği göz önüne alınırsa okul çantasının yıkanabilir olması önemli ayrıntılardır.


En Ucuz Okul Çantaları


Eğitim başladığı ilk günden son güne kadar maliyetli bir iştir. Öğrencilerin kaleminden kıyafetine, kitabından çantasına kadar her şey ebeveynlerin maddi olarak belini bükmektedir. Alacağınız okul çantasının hem çocuğunuzun isteklerini karşılaması hem de ucuz olması için A101’e bakmanız sizin için faydalı olacaktır. a101.com.tr okul çantalarının en uygun fiyatlarla satıldığı, müşterilerinin her zaman yanında olduğu online satış mağazasıdır. En ucuz okul çantası elbette a101.com.tr’de…

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.