HESABIM

Eğitim

için 160 ürün bulundu
Filtreler
Beden
Cinsiyet
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Eğitim


Kitaplar, kişilerin fikir dünyalarında yeni ufuklar açılmasına katkı sağlayan eserlerdir. Akademik eserler ise belirli bir disiplin içerisinde, daha önce bu alanda yapılmış çalışmalardan da esinlenerek veya ilk defa ortaya bir fikir atarak bunun geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla ortaya çıkmış eserlerdir.


Yaşadığımız dünyada toplumu ilgilendiren birçok konuda akademik çalışmalar yapılmaktadır. Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar, Deniz Bilimleri gibi alanlarda yapılan çalışmalarla yıllar boyunca ilerlemeler kaydedilmektedir. Aynı alanda çalışmalar yapan akademisyenler, kendilerinden önce aynı konu üzerinde yapılmış olan çalışmaları inceler, değerlendirmeler yapar, kendi çalışmasını destekleyen fikirlere atıflar yapar. Bugün akademik dünyada disiplinler arası geçişkenlikler artmaktadır. Her bilim alanı kendi içerisinde değil, diğer bilim dalları ile de ortak çalışmalar yürütmektedir.


Sosyal Bilimler alanında yapılan çalışmalar toplumun yaşama düzenine önemli katkılar sağlamaktadır. İletişim bilimleri, eğitim bilimleri, ekonomi, tarih, coğrafya, sosyoloji, felsefe, teoloji, sanat tarihi, hukuk, din kültürü, gazetecilik gibi bilim dalları sosyal bilimler çatısı altında toplanmaktadır.


Akademik çalışmalar sadece yapılan ülkede değil dünyaya açık olarak etkileşim sağlamaktadır. Herhangi bir ülkede yapılan bir çalışmadan diğer ülkelerdeki araştırmacılar da faydalanmaktadır. Matematik, kimya, biyoloji, fizik, istatistik, astronomi gibi bölümlerin yer aldığı Fen Bilimleri içerisinde mühendislik ile ilgili konular da bulunmaktadır. Bilgisayardan ziraata, inşaattan uzay mühendisliğine, elektrik elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, peyzaj mühendisliği ve son yılların revaçta olan bilim dallarından yazılım mühendisliği, robotik gibi alanlar Fen Bilimleri içerisinde bulunmaktadır.


Akademik çalışmaların ortak bir dille (İngilizce) yayınlandığı bilimsel dergiler de vardır. Sağlık Bilimleri alanında yapılan çalışmalar bu dergilerde de makale olarak yer almaktadır. Tıp, veterinerlik, eczacılık gibi alanları kapsayan Sağlık Bilimleri, dünya üzerindeki yenilikler ve gelişmeleri kendi içinde akademik yayınlarla takip edebilmektedir.


İnsan, okuma yazma öğrendiği günden son nefesine kadar eğitim ile kendisini geliştirmektedir. Bu eğitim ise Eğitim Bilimleri alanında yapılan çalışmalarla sürdürülmektedir. Eğitim Bilimleri kapsamında ölçme ve değerlendirme, eğitim psikolojisi, uluslararası eğitim, özel eğitim bulunmaktadır. Ana bilim dalları olarak ise Aile Eğitimi, Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi, Bilgisayar ve Teknoloji Eğitimi ile ilgili çalışmaların yapıldığı alanlar bulunmaktadır.


Bütün bu disiplinler, insan hayatına etki eden bilimsel alanlardır. Bu alanlarda yapılan çalışmalar akademik kitaplar hazırlanarak insanlığın faydasına sunulmaktadır. İlgi duyduğunuz veya çalışma yaptığınız alanla ilgili akademik kaynak taraması yaparken kategori ayrımı yaparak istediğiniz kaynaklara erişimi kolaylaştırabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.