HESABIM

Araştırma & Tarih

için 7 ürün bulundu

Araştırma, Tarih, Siyaset


Kitaplar, fikir dünyamızı şekillendiren eserlerdir. Her kitap ayrı bir dünyanın pencerelerini aralar. Olaylara ve kişilere karşı bakış açımızı şekillendirir.


Roman, hikâye, şiir türü kitaplar belirli bir bağlayıcılığı olmayan, ana eksen olarak bilgi içerikli olmayan eserlerdir. Bunların yanı sıra bilgiye bağlı olan kitaplar da vardır. İşte tarih kitapları, bir zamanda yaşanan olayları günümüze aktaran önemli eserlerdir. Tarih bilinci, toplumların ilerlemesinde de önemli bir yer tutmaktadır. Tarihsel bilinç ise tarih kitaplarını okumak, araştırmak ve analiz etmekle kazanılabilmektedir.


Dünyanın ilk çağlarından bugünlere kadar yaşanılan tarihsel olayları objektif bir şekilde aktaran tarihçiler, özellikle üzerinde çalıştıkları dönem tarihi ile ilgili belgeler de yayınlamaktadır. Tarih belgelere dayalı olmak zorundadır. Eski zamanlardan günümüze kalan mektuplar, savaş aletleri, kıyafetler, kullanılan kap kacaklar, gravürler gibi bize bilgi veren detaylar tarih kitaplarında yer almaktadır. Tarih alanında yazılmış birçok kitabı a101.com.tr online alış veriş mağazasında bulabilirsiniz.


Türk Tarihi, Yakın Türkiye Tarihi, Osmanlı Tarihi, İslam Tarihi gibi kategorileri olan tarihi eserler, ciltler halinde bulunmaktadır. Bunların yanı sıra tarihi olayları anlatan romanlar ve şiir kitapları da vardır.


Tanzimat Fermanı’ndan İstanbul’un Fethi’ne, Bedir Savaşı’ndan İkinci Dünya Harbi’ne kadar ne kadar yaşanmış savaş varsa hepsini tarih kitaplarından öğrenebilirsiniz. Yine aynı şekilde devletleri yöneten kişilerin hayatları da tarihi birer hatıradır. Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk, Sultan Alparslan, Şarlman, Konstantin, Basileios gibi tarihe adını yazdırmış şahsiyetleri tarih kitaplarından öğrenebilirsiniz.


Mustafa Âsım Köksal tarafından yazılan İslam Tarihi, Halil İnalcık tarafından yazılan Osmanlı İmparatorluğu kitapları alanındaki başyapıtlardan kabul edilmektedir. Bunların yanı sıra Çanakkale Zaferi’ni konu alan onlarca eser de (roman ve şiir türünde yazılan) bulunmaktadır.


Ayrıca tarihi kişiliklerin hayatını konu alan kitaplar veya kendilerini anlattıkları eserler de tarih kitapları arasında bulunmaktadır. Atatürk’ün Nutuk, Adolf Hitler’in Kavgam gibi önemli ve çok okunan kitapları a101.com.tr’de bulabilirsiniz. Ayrıca çocuklara tarihi sevdirmek için yazılmış olan ve tarihte iz bırakan şahsiyetleri anlatan kitaplar da mevcuttur. Çocuklara tarihi sevdiren kitaplardan bazıları İz Bırakanlar Serisi’dir. Bu seride Akşemseddin, Yörük Ali Efe, Mevlana Celaleddin Rumi, Mimar Sinan’ın hayatını hikâyeleştiren kitaplar bulunmaktadır.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.