HESABIM

Akademik

için 1 ürün bulundu

Kitap


Kitap; en iyi arkadaş, alınabilecek en güzel hediyedir. Kitap, kültürü geçmişten geleceğe taşıyan bir denizdir. İnsanoğlu okuma-yazmayı öğrenmeden önce kitaplarla, kitapların resimleriyle tanışır. Hayatı boyunca; çocukluk, gençlik ve ileri yaşlılığında da kitapla olan bu tanışıklığı devam eder.


Henüz okula gitmeyen ya da anaokuluna giden çocuklar için (0-6 yaş grubu) boyama kitapları, bol resimli az cümleli masal ve hikâye kitapları, sesli kitaplar, temel kavramları - değerler eğitimini - veren kitaplar alabilirsiniz. Bu tür kitaplar alırken özellikle çocuğun yaşına, gelişim özelliğine uygunluğuna, elle kavrayabilir bir boyutta olmasına, kitabın içeriğinde mümkün olduğu kadar aslına uygun resimlendirmeler olmasına dikkat edilmelidir.


Temel eğitim çağındaki çocuklar için kitap eğitimin vazgeçilmez enstrümanıdır. Uzmanlar, öğretmenler hem derslerinde başarı getirmesi hem de çocuğun yaşadığımız dünyayı tanıması, geçmişi öğrenmesi, kültürel aktarımın gerçekleşebilmesi için kitap okumanın önemini dile getirmektedir.


Eğitimin bu kademelerindeki öğrenciler için 100 Temel Eser, Dünya Edebiyatına damga vurmuş klasikler, popüler kültür kitaplarından fantastik ve macera türü kitaplar çokça tercih edilmektedir. Okumak için kitap seçilirken çocuk için sadece bilgi içeren kitaplar değil, analitik düşünmeyi sağlayan beyin fırtınası da yapabileceği kitaplar tercih edilmelidir.


Akademik başarılarını desteklemek için piyasada farklı yayınevleri tarafından basılan birçok konu anlatımlı kitaplar, soru bankası kitapları, tüm dersleri içeren kitaplar, yaprak testler ve ders fasikülleri mevcuttur.


İleri yaşlar için çocuklara okuyan bir ebeveyn rol modeli olabilmek, televizyon ya da bilgisayar başında geçirilen zamanı daha verimli olanla değişmek adına günün belli saatinde kitap okumayı alışkanlık haline getirmelidir. Türk Klasik eserleri, dünya edebiyatından seçmeler, popüler kültür kitapları, düşünce/şiir kitapları, motivasyonu arttırıcı kişisel gelişim kitapları, Türkiye’de ve dünyada en çok okunan kitaplar listesinden seçeceğiniz bir kitap iyi bir seçim olabilir. Ayrıca kitap seçiminde kitabın diline, Türkçeyi doğru şekilde kullanıp kullanmadığına, anlaşılırlığına dikkat etmelisiniz. Aldığınız, okuduğunuz her bir kitapla düşünce dünyanızda yeni pencereler açabilir, evinizde de bir kütüphane oluşturabilirsiniz.


a101.com.tr, aradığınız kitapları geniş bir yelpazede, kolayca bulabileceğiniz ve hemen sipariş edebileceğiniz şekilde bir arada sunuyor. Romandan hikâyeye, boyama kitabından eğitim setlerine kadar aradığınız kitapları A101’de bulabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.