HESABIM

YENİ MAĞAZICILIK A.Ş. (A101) İNTERNET SİTESİ

 

İŞLEM REHBERİ

 

A.Ürünlerin Seçimi, Sözleşmenin Kurulması ve Ödeme

 

1. Ürünlerin Seçimi

 

www.a101.com.tr adresinde kategori gruplarına girerek ya da ana sayfadaki “Ara” bölümüne ürün adını yazarak ürünü bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

 

Satın almak istediğiniz ürünün hemen altında yer alan “1 adet ekle” seçeneğine ya da ürün görseline tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağındaki “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak ilgili ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

 

   

 

.

Sepetinize ürünü ekledikten sonra çıkan ekranda “Alışverişe Devam Et” butonu ile farklı ürünleri inceleyip sepetinize ekleyebilir ya da “ Sepeti Görüntüle” linkine tıklayarak alışveriş sepetinizi kontrol edebilirsiniz.

 

 

“Sepeti Görüntüle” ya da ana sayfadaki sepet ikonuna tıklayarak sepetinize giriş yapabilir, dilediğiniz ürünün adedini arttırıp azaltabilir ya da ilgili ürünü sepetinizden çıkarabilirsiniz. Sepetinizin sağ alt köşesinde bulunan “Sepeti Onayla” butonu ile siparişinizi tamamlamak için “Adres & Kargo Bilgileri” ve “Ödeme” sayfalarına geçiş yapabilirsiniz.

 

 

 

 

2. Ödeme İşlemleri

 

 “Üye girişi” yaparak, “Facebook ile bağlan” ya da “Üye Olmadan Devam Et” seçeneğini seçerek “Adres & Kargo Bilgileri” ve “Ödeme” aşamasına geçiş yapabilirsiniz.  

 

  • “Üye Girişi” alanına üyelik mail adresinizi ve şifrenizi yazarak, üye değilseniz (dilerseniz) sayfanın sağ kısmında yer alan “A101’e Üye Ol” formunu doldurup üyelik oluşturarak “Adres & Kargo Bilgileri” ve “Ödeme” sayfasına geçiş yapabilirsiniz.
  • “Üye Olmadan Devam Et” seçeneğini seçtiğinizde çıkan ekrandaki e-mail alanına size bilgilendirme yapılabilecek geçerli e-posta adresinizi girdikten sonra “Devam Et” seçeneğine tıklayarak “Adres & Kargo Bilgileri” ve “Ödeme” sayfasına geçiş yapabilirsiniz.
  • “Facebook İle Bağlan” seçeneği ile alışverişe devam etmek isterseniz ilgili ikona tıkladığınızda çıkan sayfaya Facebook kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek “Adres & Kargo Bilgileri” ve “Ödeme” sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

“Adres ve Kargo Bilgileri” sayfasına giriş yaptığınızda kayıtlı adreslerinizden ürünün teslim edilmesini istediğiniz adresi ve siparişinizi teslim etmesini istediğiniz kargo firmasını seçerek ödeme sayfasına geçiş yapabilirsiniz. (Kayıtlı teslimat adresinizi ilgili adresin sağ tarafında bulunan “düzenle” linkine tıklayarak güncelleyebilirsiniz.)

Kayıtlı teslimat adresiniz bulunmuyorsa “Yeni adres oluştur” seçeneğini tıklayarak teslimat adresinizi oluşturabilirsiniz. Bu aşamada ekranın sağ üstündeki “Bireysel-Kurumsal” kutucuklarından uygun olanı seçerek fatura türünüzü belirleyebilirsiniz. Teslimat adresinizi oluşturduktan sonra dilerseniz “Teslimat Adresi” satırındaki “Fatura Adresim İle Aynı” kutucuğundaki işareti kaldırarak fatura adresinizi değiştirebilirsiniz. (Fiziki fatura gönderimi yapılmamaktadır.)

Teslimat adresinizi ve kargo firmasını belirledikten sonra “Kaydet ve Devam Et” seçeneği ile ödeme adımına geçebilirsiniz.

 

 

Ödeme adımında “Kart ile ödeme”, “Garanti Pay” ve “BKM Express” ile ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçeneklerden dilediğinizi seçerek ilgili ödeme aracına ilişkin bilgilerinizi girmeli ve “Ön Bilgilendirme Koşulları’nı ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okudum ve kabul ediyorum” linki ile ilgili bilgilendirme metnini okuduktan sonra kutucuğu işaretlemelisiniz. Bu işlemin ardından “Siparişi Tamamla” seçeneğini seçerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

3. Sipariş Onayı

 

Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra “Onay” adımına yönlendirileceksiniz ve karşınıza gelen ekranda “İşleminiz Onaylanmıştır” şeklinde bir bildirim sizinle paylaşılacaktır. 

 

Siparişinizi üyeliğinize giriş yaptıktan sonra “Hesabım-Siparişlerim” menüsünden takip edebilirsiniz.  

Üye olmadan sipariş oluştuysanız internet sitemiz üzerinden takip işlemi yapamazsınız. Bu durumda Onay sayfasında gösterilen sipariş numaranızı not alabilir ve ihtiyaç duymanız durumunda çağrı merkezimiz veya müşteri hizmetlerimiz aracılığı sorgulama yapabilirsiniz.

 

B. Mesafeli Satış Sözleşmesinin Saklanması ve Sözleşmeye Erişim

 

Siparişinizi onaylamadan önce ekranda çıkan “Ön Bilgilendirme Formu’nu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okudum ve kabul ediyorum” seçeneğinde yer alan ilgili formu ve sözleşmeyi okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Onayladığınız Mesafeli Satış Sözleşmesi, sipariş oluşturma aşamasında beyan ettiğiniz/üyelik e-mail adresinize siparişin tamamlanmasının ardından gönderilen Sipariş Maili’nde yer almaktadır. Size gönderilen bu Sipariş Maili aracılığıyla daha sonraki zamanlarda da söz konusu siparişinize ait Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ulaşabilirsiniz. Sözleşmeler A101 tarafından 6 ay süre ile saklanmaktadır.

 

C. Sipariş Bilgilerini Değiştirme, Sipariş İptali ve İade İşlemleri

 

C.1. Siparişe Yönelik Bilgileri Değiştirme

 

Adres ve kargo bilgilerinizi tamamladıktan sonra, ödeme bilgilerini gireceğiniz “Ödeme Seçenekleri” sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfanın sağ tarafında bulunan “Sipariş Özeti” kısmında sipariş özetinizi, ürünleri, toplam tutarı ve teslimat adresinizi görebilirsiniz. Söz konusu sipariş bilgilerinizde bir hata olduğunu düşündüğünüzde herhangi bir ödeme bilgisi girmeden sayfayı internet tarayıcınız üzerinden geri alarak sepetinize geri dönebilir, seçtiğiniz ürünleri güncelleyebilirsiniz. (Sipariş oluşturulduktan sonra sipariş aşamasında girilen bilgiler değiştirilememektedir.)

Sipariş ile ilgili bilgilendirmeler e-mail ile üyelik hesabınıza yapılacağından geçerli bir e-posta adresi iletmeniz gerekmektedir. Bu aşamada benzer işlemi uygulayarak “Hesabım-Kullanıcı Bilgilerim” adımlarıyla üyelik bilgilerinizi kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz. Ayrıca ödeme sayfasındaki sipariş özetinizin “Adres ve Kargo Bilgileri” kısmında bulunan “değiştir” linkine tıklayarak adres bilgilerinizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra “Onay” adımına yönlendirildiğinizde sipariş bilgilerinizin iletildiği e-mail adresinize, sipariş numaranıza, ürün adedine ve tutarına ilişkin bilgiler sizinle paylaşılacaktır. Siparişinizin ayrıntıları sipariş verirken beyan ettiğiniz e-mail adresinize ayrıca gönderilmektedir.

 

C.2. İptal ve İade Talebinin İletilmesi

 

 

Siparişiniz “Bekliyor” ya da “Onaylandı” aşamasında iken aşağıdaki adımları izleyerek iptal talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz kısa sürede incelenerek sonuçlandırılacaktır. (Kargo firmasına teslim edilen ürünler için iptal işlemi yapılamamaktadır.)

 

  1. Hesabım-Siparişlerim-İptal İade Talebi menüsüne gidiniz.
  2. İptal etmek istediğiniz siparişe tıklayarak sipariş detaylarına giriniz.
  3. Aksiyon Seçin-Sipariş İptal İade-Gönder adımlarını izleyiniz.
  4. İptal etmek istediğiniz ürün ya da ürünleri ve iptal/iade nedenini seçiniz.
  5. “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum, kabul ediyorum” linkinden iptal koşullarını inceleyip kutucuğu işaretleyerek onaylayınız ve “Devam Et” butonuna tıklayınız.

 

 

Bunun ardından siparişinizin iptal talebinin alındığına dair bir bilgilendirme ekranına yönlendirilirsiniz.

 

 

Siparişiniz kargoya verildi ise ya da teslim aldıysanız yukarıdaki adımları tekrar ederek iade talebinizi oluşturabilirsiniz. İade talebinizi oluşturmanızın ardından “İade Talebiniz Alındı” başlıklı çıkan sayfada iade kodunuzu görebilirsiniz. İade talebinizi tamamlamanızın ardından iade kodunun yer aldığı bilgilendirme e-postası üyelik mail adresinize gönderilecektir.

 

D. Kişisel Verilere İlişkin Gizlilik Kuralları

 

A101 Yeni Mağazacılık A.Ş. Gizlilik Politikası’na https://www.a101.com.tr/gizlilik-politikasi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

E. Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları

 

Mesafeli satış sözleşmesinden doğan uyuşmazlıklarda tüketici, uyuşmazlığın miktarına bağlı olarak doğrudan yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir. 

 

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.