HESABIM

Yatak Örtüsü

için 6 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Yatak Örtüsü


Yatak örtüsü, yatak odalarınızda 4 mevsim farklı tarzlar meydana getiren ev tekstil ürünlerindendir. Bugün gündelik hayatta ya da özel zamanlarda yataklarınıza sereceğiniz farklı desen ve renkte yatak örtüleriyle yataklarınızda şıklık meydana getirebilir, kendinizi daha özel hissedebilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız bir yatak örtüsü ile çarşafınızı da gün içinde steril tutmanız mümkündür.


Günümüzde ev tekstili üreten birçok firma yatak örtüsü de üretmektedir. English Home, Brillant Taç, IKEA, Özdilek ve Karaca yatak örtüsü modelleri piyasada en çok tercih edilen yatak örtüsü markalarıdır.


Yatak örtüleri tek ve çift kişilik olarak üretilir. Tek kişilik yatak örtüleri genellikle 160 x 240 cm ve 180 x 240 cm yatak örtüsünden ve 50 x 70 cm 1 ya da 2 adet yastık kılıfından oluşur. Çift kişilik yatak örtüleri ise 200 x 240 cm ya da 200 x 260 cm yatak örtüsü ve 50 x 70 iki adet yastık kılıfından oluşur.


Yatak Örtüsü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yatak örtüsü seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle alacağınız yatak örtüsünün yatak odası tasarımınızla uyum içinde olması önemlidir. Klasik döşenmiş bir yatak odasında daha çok işlemeli, gösterişli, elegant yatak örtüleri tercih edebilirsiniz. Daha modern tasarımlı yatak odalarında ise daha canlı renkler ve modern çizgilerle tasarlanmış yatak örtüleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca yatak örtünüzün fon perdenizle de uyum sağlaması yatak odanızda görsel bir bütünlük sağlayacaktır.


Yatak örtüsünün kolay temizlenebilir olması da önemli bir diğer noktadır. Çamaşır makinesinde yıkanabilir yatak örtülerinin, sadece kuru temizleme gerektiren yatak örtülerine göre tercih edilmesi daha makuldür.


Seçtiğiniz yatak örtüsünün kumaşına da dikkat etmelisiniz. Pamuklu yatak örtüleri ya da pamuk saten yatak örtüleri en çok tercih edilen kumaş türleridir. Saten yatak örtüleri her ne kadar güzel görünümde olsalar da kullanımı zordur. Kaygan yapısı nedeniyle yatak üzerinde düzgün durmayabilir, sürekli düzeltme ihtiyacı duyabilirsiniz.


Çocuk odasında kullanılan yatak örtüleri ise çocuğunuzun dünyasına hitap etmelidir. Duvar kağıtlarından halıya, perdeden avizeye kadar çocuğunuz için özel bir oda hazırlamışsanız, yatak örtüsü de bu dünyanın bir parçası olacaktır. Çocuk yatak örtüsü modelleri arasında kızlar ve erkekler için ayrı ayrı seçenekler mevcuttur. Pembe ve tonlarındaki renkleri kız çocukları daha çok tercih ederken, erkek çocuklar ise mavi ve tonlarını tercih etmektedir. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film ve oyun karakterlerinin yer aldığı lisanslı yatak örtüleri de onları sevindirecektir.


A101 yatak örtüsü modelleri arasında en çok tercih edilenleri en uygun fiyatlarla sunuyor. Online mağazası a101.com.tr adresinde yer alan yatak örtüsü modellerini mutlaka inceleyin.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.