HESABIM

Yapay Çiçek

için 1 ürün bulundu
Filtreler
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Çiçek


Çiçek; insan ruhunu okşayan, görende güzel duygular uyandıran bir canlıdır. Kimi zaman bir bahçeyi kimi zaman balkonda bir saksıyı kimi zaman da evlerde güzel bir köşeyi süsler. Bulunduğu ortama pozitif enerji yayar, ferahlık katar. Özellikle canlı çiçekler ile ona bakan kişiler arasında bir bağ oluşur bu da insanı rahatlatan bir duygudur.


Günümüzde canlı ve yapay çiçekler ev dekorasyonunda kullanılmaktadır. Evlerinizin en güzel yerlerini çiçeklerle süsleyip göz alıcı hale getirebilirsiniz. Canlı çiçekler bakım gerektirir, gerekli bakımı yapılmadığı takdirde solarlar. Yapay çiçekler ise genelde dekorasyon amaçlı kullanılır, ciddi bir bakım gerektirmez. Haftada bir tozunu almanız yeterli olacaktır. Genelde piyasada bütün canlı çiçeklerin yapay benzerlerini bulmanız mümkündür. Yapay güller, yapay bambu ağacı, yapay lilyum, yapay papatya, yapay lale, yapay sardunya, yapay lavanta, yapay krizantem gibi saksıda, sepette, kutuda, teraryumda, buket olarak tasarım yapay çiçekler bulmanız mümkündür.


Canlı Çiçekler ve Bakımı


Canlı çiçek bakımı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Eskiden daha çok ileri yaşlardaki insanların tercih ettiği canlı çiçek bakımına, bugün gençler ve çocuklar da rağbet etmektedir. Balkonunuzda, bahçenizde bakabileceğiniz birçok canlı çiçek türü vardır. Açelya, camgüzeli, lale, begonya, petonya, aloe vera, paşa kılıcı, sukulent, orkide, papatya, gül, lilyum, sardunya, spatifilyum (barış çiçeği), antoryum, guzmania, menekşe, karanfil, kaktüs, zambak gibi türler en çok tercih edilen canlı çiçeklerdir. Bazılarına balkon çiçeği olarak saksıda, bazılarına bahçenize ekerek, bazılarına da salon çiçeği olarak evlerinizde bakabilirsiniz. Her canlı çiçeğin kendine göre bir bakımı vardır. Evdeki her yer çiçek koymak için uygun olmayabilir. Çiçeklerin kimi direkt güneş ışığı almak ister kimi az gölgede kalmak ister. Kimi çok su ister, kimini 2 günde bir sulamak yeterlidir. Bazı çiçekler yaz kış kurumadan canlılığına devam edebilir.


Genel olarak çiçeğin konulduğu yerin nemine, sıcaklığına ve yeterli güneşi alıp almadığına bakılmalıdır. Ayrıca saksı bitkilerinde belli periyotlarda saksının değiştirilmesi gerekir. Böylece zamanla besleyiciliği azalmış olan toprağın da yenilenmesi sağlanacaktır. Canlı çiçeğin türüne göre bu faktörlere dikkat edildiği takdirde canlı bir çiçek saksıda uzun süre yaşayabilir.


Her canlı çiçeğin ihtiyaçları farklıdır. İnternette yapacağınız bir araştırma ile hangi çiçeğin en iyi hangi koşullarda yaşayabildiğini öğrenebilirsiniz.


a101.com.tr ister yapay ister canlı çiçekleri en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz yerdir. Kolay ve güvenli alışverişin adresi a101.com.tr, siparişlerinizi güvenli sistemleri ile alarak, hızlıca müşterilerine ulaştırıyor.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.