HESABIM

Tencere & Tencere Setleri

için 96 ürün bulundu

Tencere Setleri


Tencere, mutfak eşyası olarak pişirme grubuna giren ürünlerdendir. Günümüzde besinleri pişirmek için en çok tencere kullanılmaktadır. Tarih öncesi çağlarda pişmiş kilden yapılan besin kapları bugün yerini birçok farklı tencere seti çeşitlerine bırakmıştır. Teflon tencere seti, alüminyum tencere setleri, bakır, cam, seramik, granit tencere setleri ve paslanmaz çelik tencere setleri kullanılan tencere çeşitleridir.


Paslanmaz çelik tencere setleri, sağlıklı kullanım sağlayan yapısı ve uzun süre ısıyı muhafaza edebilmesiyle günümüzde evlerde en çok tercih edilen tencere çeşididir. Değişik ebatlarda üretilen küçük ve büyük tencere setlerinin farklı kullanım alanlarına göre karnıyarık tenceresi, sos tenceresi ve düdüklü tencere çeşitleri de bulunmaktadır. En iyi çelik tencere setleri; Karaca çelik tencere seti, Korkmaz çelik tencere seti, Emsan çelik tencere seti, Hisar, Hascevher ve Schafer çelik tencere modelleridir.


Tencere setlerinin içinde olan ve çokça tercih edilen düdüklü tencere; yüksek basınç altında besinlerin vitamin ve minerallerini kaybetmeden daha çabuk pişirme prensibiyle zamandan tasarruf etmek isteyenlerin tercih edebileceği bir tencere çeşididir. Yüksek basınç ile yemekleri pişirme prensibinden dolayı düdüklü tencere alırken emniyetin ön planda olduğu güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Emsan, Tefal, Korkmaz, Hisar, Schafer, Manheim-Aldante, Karaca ve Hascevher Galaxy bugün en çok tercih edilen, en iyi düdüklü tencere markalarıdır.


Yapışmaz özelliğiyle teflon tencere setleri de çokça tercih edilir. Fakat üzerindeki plastik polimer PTFE kaplamasının aşınması ile ortaya çıkan kimyasal bileşikler ise sağlığa zararlı olabilmektedir. Bu nedenle üzerindeki kaplamanın ince olmadığı güvenilir teflon tencere setleri tercih edilmelidir. Tefal, Cem, Mehtap, Aryıldız ve Papilla en çok tercih edilen teflon tencere markalarıdır.


Granit tencere setleri; aşınmaya ve yüksek ateşe dayanıklılığı, yemeği pişirirken ısıyı eşit olarak tencerenin her yerine dağıtmasıyla yemeğin daha lezzetli olmasını sağlayan yeni nesil tencere setleridir. Görünüş itibariyle teflon tencereye benzeyen granit tencereler çizilmeye karşı daha dayanıklı olması dolayısıyla bugün teflon tencerelere göre daha çok tercih edilmektedir. Karaca granit tencere seti, Taç, Cem, Emsan, Papilla, Korkmaz ve Schafer granit tencere seti piyasada en çok tercih edilen, en iyi granit tencere seti markalarıdır.


Yemek pişirmeye yeni bir tarz getiren cam tencere setleri de yavaş yavaş mutfaklara girmektedir. Isıya dayanıklı borosiklat cam tencerelerle zararlı kimyasal maddeler içermeden camın sağlıklı yapısıyla lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Cam tencere kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise tencerenin ani ısı değişimlerine maruz bırakılmamasıdır. Elde yıkanması tavsiye edilen cam tencere setlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.