HESABIM

Seyahat

için 15 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Seyahat Ürünleri


Seyahatlerdeki bir numaralı kurtarıcımız bavulların geçmişi çok da eski değildir. İlk bavul 1972 de üretilmiş olup, tekerlekli ve çek çekli valiz ilk olarak 1993 yılında üretilmiştir. 1993 yılından beri seyahat etmek oldukça kolay hale gelmiştir.


Seyahat fikri olduğunda ilk düşündüğümüz ‘’seyahate giderken yanıma neler alacağım?’’ sorusudur. Doğru bir bavul seçimiyle bu sorunun büyük bir çoğunluğu çözümlenmiş olur. Doğru bavul seçimi ile yanınıza gerekli olan tüm eşyalarınızı alıp, hem de gereksiz tüm fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.


Doğru Bavul Nasıl Seçilir?


Her ne olursa olsun, seyahatin süresi ve mesafe fark etmeksizin 4 tekerlekli, hafif malzemeden üretilmiş ve çek çekli bavullar tercih edilmelidir. Kısa süreli seyahatler için kabin boy valizler, daha büyük seyahatler ve tatiller için ise götüreceğiniz eşyanın yoğunluğuna bağlı olarak orta boy veya büyük boy valizler tercih edebilirsiniz. Önemli olan ihtiyacınıza yönelik ve hafif olan valizi seçmektir.


Bavul seçerken diğer dikkat etmeniz gereken konu ise fiyatıdır. Fiyatını performansıyla karşılaması da oldukça önemlidir. Üretildiği malzeme, dikişleri, aksesuar kalitesi, tekerlekleri vs fiyatını belirleyen unsurlardandır. Bütçenizi göz önünde bulundurarak ve araştırarak size en uygun bavulu seçebilirsiniz. Doğru seçeceğiniz bir bavul ile hem uzun yıllar seyahat edebilir hem de eşyalarınızı güvenle koruyabilirsiniz. Fiyatta tasarruf edip uygun fiyata alacağınız bir bavul seyahatinizin tam ortasında zarar görüp, tatilinizin mutsuz sonlanmasına sebep olabilir.


Bavul seçimi yapılırken birçok marka, materyal ve teknik özellik ile karşı karşıya geliriz. ‘Hangi bavulu alacağım?’ sorusuna net bir cevap bulabilmek için ilk olarak ihtiyaçlarınızı belirleyip, ondan sonra karar vermelisiniz. Rengi, materyali, boyutu, ağırlığı ve teknik özelliklerini kararlaştırdıktan sonra seçenekleriniz azalacaktır ve bu durumda sizi aradığınız bavulu bulmaya kolaylıkla yönlendirecektir.


Şekil itibarı ile kare köşeli, dikdörtgen formunda olan bavullar, sert plastik, sert kumaş vb malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Genellikle tekerlekleri olan ve kolay taşınabilir formda olan bavulların çoğunda elde taşıma sapı da bulunmaktadır. Valiz hafif olduğunda bu taşıma kolundan da taşınabilir. Ayrıca taşıma kolunun yanında bulunan uzayabilen formda ki çekme sapıyla da valizi tekerleklerinden rahatça sürüyerek çekebilirsiniz.

Sırt Çantalarının Kullanım Alanları Nelerdir?


Gündelik hayatımızda işe, okula veya her nereye gidersek gidelim yanımızda bir şeyler taşımamız gerektiğinde bir çantaya ihtiyaç duyarız. Genellikle çoğu kişi de tercihini sırt çantalarından yana kullanır. Sırt çantaları hem kullanım kolaylığı hem de içine fazla eşya depolayabilme özelliğinden dolayı tercih sebebidir. El çantaları ve kol çantalarında uzun süre içerisinde ağır yük taşımak zahmetli olduğundan sırt çantalarının tercih edilme sebebi ortaya çıkmaktadır. Sırt çantalarının da diğer çantalar gibi boy boy seçenekleri mevcuttur. İhtiyacınıza ve içine koyacağınız eşyaya göre boyutunu ve modelini tercih edebilirsiniz. Doğa sporlarına ilgi duyan outdoor, kamp ve tırmanışa gidenlerin de tercih ettiği sırt çantaları zengin seçenek alternatifleri ile bu kategori içerisinde yer almaktadır.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.