HESABIM

Sandalye & Puf

için 139 ürün bulundu

Sandalye


Günümüzde iç ve dış mekânların temel mobilya ihtiyaçlarından biri de sandalyelerdir. Gerek günlük kullanımda gerekse misafirleri ağırladığınız zamanlarda sandalyeye ihtiyacınız olacaktır. Evinizde yemek odasına koyabileceğiniz yemek masası sandalyesi, mutfaklarınızda kullanabileceğiniz mutfak masası sandalyesi, çalışma odaları için çalışma masası sandalyesi, balkonunuzda / terasınızda geçireceğiniz keyifli anlar için bahçe sandalyelerine ihtiyacınız olabilir. Piyasada değişik tasarım, renk ve desende, farklı malzemelerden üretilmiş, her bütçeye uygun yüzlerce çeşit sandalye bulabilirsiniz.


Sandalye alırken öncelikle ihtiyacınızı belirlemeniz gerekir. Ardından kullanacağınız mekânın tasarımına uygun sandalye seçmelisiniz.


Yemek odaları ve salonlar için kullanılan yemek masası sandalyeleri genelde 4 kişilik ya da 6 kişilik takımlar halinde tercih edilir. Sandalyelerin salonunuzun / yemek odanızın tasarımına, rengine, odada bulunan diğer eşyalar ile yapıldığı malzemenin uyumlu olması gerekir. Bu şekilde görsel bir bütünlük sağlayabilir, evinizde bir tarz yakalayabilirsiniz. Ayrıca yemek masası sandalyelerinin konforlu olması, yerden belli bir yükseltide olması ve kişinin bel boşluğunu destekleyecek ergonomide olması beklenir. Bu şekilde uzun süreli oturmalarda oluşabilecek sırt ağrısının da önüne geçilebilir.


Mutfak masası sandalyeleri; güne başladığımız kahvaltı anı ve keyifli beş çaylarımız için sizi rahat ettirecek konfor ve şıklıkta olmalıdır. Mutfak masası sandalyesi seçiminde mutfak masasının ölçüleri de önemlidir. Kare bir mutfak masası için genellikle 4 kişilik mutfak sandalyeleri tercih edilirken, dikdörtgen daha uzun mutfak masaları için ise 6 kişilik mutfak sandalyesi tercih edilmektedir.


Bahçe sandalyeleri; yaz mevsiminde balkon ve teraslarda, kış mevsiminde kış bahçelerinde kullanabileceğiniz sandalye çeşitleridir. Genelde ahşap, metal, rattan örgü - metal ya da plastik malzemeden üretilir. Bahçe sandalyelerinde aranan başlıca özellikler; kolay temizlenebilir olması, uzun süreli oturmalara karşı rahat olması, neme / yağmura karşı paslanmama / çürümeme özelliğinin bulunması ve uzun süreli güneş ışığına maruz kaldığında kullanılan malzemede renk solmasına karşı dayanıklılıktır.


Çalışma masası sandalyeleri; daha çok çocuk odalarında bulunan çalışma masalarında kullanılan sandalyelerdir. Genellikle kız ve erkekler için farklı renk ve tasarımda üretilip, tüketicinin beğenisine sunulur. Çalışma masası sandalyesi seçiminde odanın ve mobilyanın rengine / tasarımına uygun, kullanıcının sağlığını da korumak için ders çalışırken oluşacak sırt pozisyonlarını destekleyecek sandalye çeşitlerinden seçmeye dikkat edilmelidir.


A101, sandalye çeşitlerini en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Hem mağazalarında hem de online alış veriş sitesi a101.com.tr adresinde en ucuz sandalye çeşitlerini bulabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.