HESABIM

Nevresim Takımı

için 15 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Nevresim Takımı


Uyku, insan metabolizmasını düşürerek rahatlamasını, zihinsel fonksiyonlarının yenilenmesini ve bir sonraki güne daha dinç kalkmasını sağlayan bir aktivitedir. Uzmanlar çeşitli yaş grupları için farklılık gösterse de günde en az 6 saat kaliteli bir uykunun insan sağlığı için önemini vurgulamaktadır. Kaliteli bir uyku için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Rahatsız bir yatak veya yastıkta kimse uyumak istemeyeceği gibi, kaliteli olmayan bir nevresim de insanı rahatsız eder ve iyi bir uykunun önüne geçer.  Kaliteli bir uyku için gerekli olan eşyalardan biri de kumaş türü olarak rahatsız etmeyen, birbirinden güzel renk ve desenleri ile nevresim takımlarıdır.


Nevresim takımları, günümüzde ev tekstili ürünlerinin başında gelir. Bugün her evde ve hazırlanan her çeyizde nevresim takımı mutlaka bulunur. Piyasada ev tekstili üreten birçok firma farklı kumaş türlerinde, renk ve desende nevresim takımları da üretmektedir. Taç, Karaca, Madame Coco, English Home, Özdilek ve LCW nevresim takımları olarak en çok tercih edilen markalardır.


Nevresim Takımı Çeşitleri A101’de

Nevresim takımları, pamuklu, saten, polyester ve bambu kumaştan tek kişilik ve çift kişilik olarak üretilmektedir. Tek kişilik nevresim takımları, 160 x 220 cm ya da daha battal boy olarak 180 x 220 cm ölçülerinde üretilir. Takımın içinde 1 adet nevresim, 1 adet yastık kılıfı, 1 adet düz ya da lastikli çarşaf vardır. Çift kişilik nevresim takımları ise 200 x 220 cm ya da daha battal boy olarak 240 x 220 cm ölçülerinde üretilir. Takımın içinde 1 adet nevresim, 1 adet düz ya da lastikli çarşaf, 2 adet volanlı ya da düz yastık kılıfı mevcuttur.


Nevresim takımı üretiminde ihtiyaca ve tasarıma göre farklı kumaşlar kullanılır. Doğal pamuktan üretilen pamuklu nevresim takımları en fazla tercih edilen çeşitlerdir. Pamuklu kumaşın teri emen, kötü kokuyu engelleyen, nefes alabilen hava geçirgenliği sayesinde pamuklu nevresim takımları hem yaz hem de kış mevsimlerinde kullanılabilir.


Saten nevresim takımları, parlak ve akıcı kumaş yapısıyla daha çok çeyiz alışverişlerinde ve özel günlerde tercih edilen bir nevresim takımı çeşididir. Pamuk saten nevresim takımları ise hem pamuklu kumaşın rahatlığını hem de satenin parlaklığını arayanların tercih ettiği nevresim takımı çeşididir.


Bambu kumaştan üretilen nevresim takımları, anti bakteriyeldir, pamuklu kumaş gibi hava geçirgenliği ve yumuşak dokuması vardır. Bambu kumaş diğer kumaş türlerine göre daha doğal ve pahalı olduğundan bambu kumaştan üretilen nevresim takımları diğer nevresim takımlarına göre daha pahalıdır.


Nevresim takımı fiyatları markaya, kumaşa, tek veya çift kişilik olmasına göre değişmektedir. Kaliteli ve uygun fiyatlı nevresim takımlarını A101’de bulabilirsiniz. Mağazaya gitmeden de a101.com.tr adresindeki nevresim takımlarından beğendiğinizi hemen kolayca sipariş edebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.