HESABIM

Kek Kalıbı

için 20 ürün bulundu

Kek Kalıbı


Kek, tatlıların en bilinen ve en pratiği, büyük küçük herkesin çok sevdiği bir tatlı çeşididir. Çocuklarınıza ara öğünde 1 bardak süt ile verebileceğiniz, misafirlerinizi ağırlarken sofranızı lezzetiyle süsleyebileceğiniz, değişik meyvelerle ve çikolatayla birçok farklı çeşidini yapabileceğiniz bir tatlı olan kek için tarife uygun malzemeleri harmanlamak kadar keki en güzel şekilde pişirmek de önemlidir. Keki rahatça pişirebilmek, fırın ısısının kek hamurunun her yerine eşit miktarda gitmesini sağlamak ve piştikten sonra görsel bir şölen oluşturabilmeniz için kek kalıpları üretilmiştir.


Piyasada mutfak eşyası üreten birçok firma farklı model ve çeşitte kek kalıpları üretmektedir. Karaca kek kalıbı, Emsan, Zenker kek kalıbı, Aksu kek kalıbı çeşitleri, Thermoad, Tefal, Schafer, Cooker, Simbo, Meraltex kek kalıbı çeşitleri tüketiciler tarafından çokça tercih edilen, en iyi kek kalıbı markalarıdır.


Kek Kalıbı Çeşitleri


Kek kalıplarının üretildikleri maddeye ve şekillerine göre birçok farklı modeli vardır. Şekillerine göre kek kalıpları; kelepçeli kek kalıbı, yuvarlak kek kalıbı, kalpli, spiral, taç şeklinde, tantitoni kek kalıbı, damla şeklinde kek kalıbı, tart kek kalıbı, baton kek kalıbı ve rüzgârgülü şeklinde kek kalıpları mevcuttur. Ayrıca silikon ve teflon malzemeyle üretilmiş muffin kek kalıpları da vardır.


Oldukça pratik kullanıma sahip olan kelepçeli kek kalıplarını kullanarak yapacağınız pandispanyalarla evlerinizde kolayca damak lezzetinize uygun pastalar yapabilirsiniz. Hazırlayacağınız pandispanyaya göre farklı kelepçeli kek kalıbı ölçüleri de mevcuttur. 24 cm, 26 cm ve 28 cm çapında üretilmiş kelepçeli kek kalıpları bulabilirsiniz.


Ayrıca tart kek kalıpları ile hazırlayacağınız lezzetli tartları mevsim meyveleri ile görsel bir şölene dönüştürerek beş çaylarınızda misafirlerinize gönül rahatlığıyla ikram edebilirsiniz.


Mutfakların vazgeçilmez parçalarından olan kek kalıplarında öncelikle aranan özellik, kekin kalıba yapışmaması ve kolayca çıkarılabilmesidir. Bu durumda kek kalıbının önceden yağlanıp unlanması kadar kalıbın üretildiği malzeme de önemlidir. Kek kalıpları üretildikleri malzemeye göre; granit döküm kek kalıbı, demir döküm kek kalıbı, seramik kek kalıbı, alüminyum döküm kek kalıbı, emaye kek kalıbı ve metal üzeri non-stick kaplama kek kalıbı olarak çeşitleri vardır.


Üretildiği maddeye göre en çok tercih edilen ve bugün nerdeyse hemen hemen her evde olan granit döküm kek kalıplarıdır. Fiyatının uygun olması hem de kek hamurunu yapıştırmayan yapısı sebebiyle çokça tercih edilmektedir.


Demir döküm kek kalıpları ise daha çok profesyonel mutfaklarda tercih edilen kek kalıbıdır. Bu kalıplar ağır olması, keki diğer kalıplara göre daha uzun sürede pişirmesi, kekin soğuyup kalıptan çıkarılması ve bunun da uzun sürmesi, temizliğinin zor olması ve fiyatının diğer kalıplara göre daha pahalı olması sebebiyle evlerde pek tercih edilmemektedir. Fakat demir döküm kek kalıpları ile yapacağınız en basit bir kek bile size pastanelerde yediğiniz kek tadını verecektir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.