HESABIM

Kedi Maması

için 11 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Kedi Maması


Canlılar beslenmeleri sağlıklı ve düzenli olduğu sürece hayatlarına devam edebilirler. Düzensiz ve sağlıksız beslenme ya da yeteri kadar beslenememe sonucunda canlıların hayatta kalma ihtimali yoktur. Evcil kediler de beslenme için kedi mamasına ihtiyaç duymaktadır. Kedi maması kedilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmektedir. Kedi maması özelliği hem doyurucu hem de vitamin içeriği sayesinde sağlıklı beslenmeye yardımcıdır.


Bir kedi dostuysanız, kedinizin beslenmesini ihmal edemezsiniz. Kediniz için en doğru kedi maması tercihi için kedinizin yaşını, cinsiyetini ve kilosunu doğru olarak bilmeniz gerekir. Çünkü kedi mamaları bu özelliklere göre hazırlanmaktadır. Yavru ve yaşı genç olan kediler için proteini ve yağ oranı yüksek olan mamalar tercih edilmelidir.


Kedi Maması Çeşitleri


Eskiden birkaç çeşit kedi maması üretilirken, günümüzde hemen hemen her kedi ırkı için özel olarak üretilmiş mamalar vardır. Can dostunuzun daha sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürmesine yardımcı olmak için; gerekli tüm mineral, vitamin ve besinleri almaları gereklidir. Kedinize alacağınız mamaları rastgele seçmemeniz gerekir. Kedi maması alırken dikkat edilecekler kedinizin durumuna bağlıdır.


Kedi maması çeşitleri; yaşına göre (yaşlı, yetişkin, yavru kedi maması), eğer kısırlaştırılmış ise ona özel kedi maması, özel ihtiyaca göre kedi maması (sindirim, tüy, kilo kontrolü vb.), kendi ırkına özel kedi maması şeklinde bulunmaktadır.


Kedilerin sağlıklı beslenmesi için kedi mamalarında; kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, omega-6, omega-3, Vitamin A, Vitamin D3, Vitamin C gibi vitaminler bulunmaktadır.


Kedi Maması Alırken Dikkat Edilecekler


Evinizdeki sevimli dostunuz için mama alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Piyasada birçok farklı özellikte mama bulunmaktadır. Mamanın aroması ve besin değeri gibi özellikler önemliyken, kedinizin ihtiyacı ve durumuna göre mama seçmek gereklidir. Eğer kediniz yaşına göre aşırı kiloluysa diyet mamalarını, zayıf ise besin değeri yüksek olan mamaları almalısınız.


Kediniz yaşlı ise yavaşlayan metabolizmalarına uygun olan mamalar sağlıkları açısından önemlidir. Kuru mamalar uzun süre dayanıklı olsa da alırken son kullanma tarihine dikkat edilmelidir.


Kediler de insanlar gibi bazı besinlerden hoşlanmayabilir. Kedinizin sevip sevmediği ve ona dokunabilecek gıdaları iyi bilmeniz gerekir. Hoşlanmadığı mamaları almamalısınız.


Piyasada birçok kedi maması markası bulunmaktadır. En çok bilinen ve tercih edilen mamalar; ND, Proplan, Royal Canin, Felicia, Hills, Brit, La Vital, Whiskas, Enjoy ve Reflex’tir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.