HESABIM

French Press & Termos & Matara

için 84 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Renk
Satış Kanalı
Fiyat

Termos


İçecekleri sıcak ya da soğuk tutmak, özellikle dışarıda olduğunuzda bir problem oluyorsa alacağınız bir termos ile bu sorunu çözebilirsiniz. Termosun içindeki çift duvar yapısı ve duvarlar arasındaki vakumlu (havasız) alan sayesinde içine koyduğunuz sıcak ve soğuk içecekleri ilk konulduğu sıcaklığıyla saklayabilirsiniz. Termoslar ileri teknolojik eşyalardır. Bazen sadece kendiniz için bir doğa yürüyüşü yaparken, okula veya işe giderken, bazen de kalabalık gruplar halinde piknikte, balkonda otururken termosa ihtiyacınız olabilir.


Piyasada çeşitli markaların farklı kullanım kapasiteli ve tasarımda termos ürünleri mevcuttur. Starbucks termos, Decathlon termos, Cooker termos, özellikle 2 lt hacimli olarak satılmaktadır. 2 lt Korkmaz çelik termos, Kochler 2 lt termos ve Relax 2 lt termos en çok tercih edilen termos markalarıdır.


Termos Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Hacimlerine göre 0,4 litre, 0,7 litre, 1 litre, 1,5 litre, 2 litre ve 3 litreye kadar termoslar vardır. Termos alırken öncelikle ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Böylece ne kadar hacimli bir termosa ihtiyacınız olduğunu daha net görebilirsiniz.


Tek kişinin bir doğa yürüyüşü sırasında veya işe ya da okula giderken kullanabileceği en elverişli termoslar 0,4 lt, 0,7 lt ve 1 litreye kadar hacme sahip olan küçük termoslardır. Bu termos çeşitleri şekillerine göre bardak termos, kupa termos, termos mug, termos bardak matara da denir. Ayrıca bu küçük termosların pipetle kullanımı olanları da vardır. Doğa sporu yapan sporcuların da tercih ettiği bu küçük termos çeşitlerinden piyasada daha profesyonel olup ısıyı daha uzun sürelerde tutabilenleri de vardır.


Aynı anda birçok kişinin kullanacağı termos çeşitleri ise daha çok 1 litre, 1,5 litre, 2 litre ve 3 litreye kadar olan çelik termoslardır. Daha çok piknik, balkon oturmaları gibi aile buluşmalarında birçok kişinin aynı anda kullandığı bu çelik termosların şekline göre sürahi termos, termos matara şeklinde olanları da mevcuttur.


Termosların yarım kapak açılabilme fonksiyonları sayesinde kapağın tam açılmasıyla beraber oluşacak ısı kaybının da önüne geçilmiş olur. Ayrıca termoslar sızdırmaz kapak sistemleri sayesinde çantada diğer eşyalarla beraber rahatlıkla, dökülme / sızdırma endişesi olmadan taşınabilir.


Bazı termoslarda bardak aparatı da bulunur. Kapak olarak termosa takılabilen bu bardakla da içeceğinizi rahatlıkla içebilirsiniz.


Termos Kullanmanın Püf Noktası


Termosunuzdan daha çok verim almak istiyorsanız termosun içine içeceğinizi koymadan önce kaynar su koymalı ve 5 dakika beklemelisiniz. Ardından içeceğinizi koyup, bu şekilde termosunuzun ısı yalıtımını daha verimli hale getirebilirsiniz. İç yüzeyleri çelik termoslar sıcak içeceği 12 saate kadar sıcak tutabilirken, iç yüzeyi cam olan termos çeşitleri de soğuk bir içeceği 24 saate kadar soğuk tutabilir.


Ayrıca hem içecek hem de yiyeceklerinizin ısısını ve tazeliğini koruyabilecek çok daha geniş hacimli termoslar da vardır. Buzluk termos da denen bu termosların iç hacmi 60 litreye kadar çıkabilir.


A101’de bulunan termos markaları ve çeşitlerini mutlaka incelemelisiniz. En uygun fiyatlı termoslar için a101.com.tr online alış veriş sitesindeki termos kategorisini gezerek fiyat ve model araştırması yapabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.