HESABIM

Çaydanlık & Cezve

için 17 ürün bulundu

Çaydanlık


Sabah kahvaltısından başlayıp akşama kadar devam eden çay keyfinin baş mimarı çaydanlıklardır. İyi bir çaydanlık, güzel bir çay demlemeye yardımcıdır. Yudum yudum, bardak bardak tükettiğimiz çay; çelik, porselen veya cam bir çaydanlıkta demlenir.


Ülkemizde çay çok sevilen bir içecektir. Evde kahvaltı ile başlayan çay içimi, gün boyunca devam eder. İş yerinde yalnız veya gelip gidenlere ikram edilerek, evde ise ailecek yapılan sohbete eşlik eder. Komşu oturmasında, ziyaretlerde, sohbetlerde, ders çalışırken, kitap okurken, iş başındayken veya kahvehanede arkadaşlarla sohbet ederken, tavşan kanı bir çay mutlaka içilir. Kahve için kırk yıl hatırı vardır denilir ama çay da en az o kadar kıymetlidir.


Çaydanlık Modelleri Nelerdir?


Gün boyu sıcaklığı ile içimizi ısıtan güzel çaylar için, onun demlenmesi ve sıcak durmasını sağlayan çaydanlıklar da önemlidir. Çaydanlık çeşitleri arasında bulunan porselen çaydanlıklar, sağlıklı oldukları için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Şık tasarımları ve ergonomik yapısıyla evlerimizde mutfaklarımızı süsleyen porselen çaydanlıklar, çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır. Kolay temizlenebilme özelliği ile de renginde değişiklik olmaz. Elde veya makinede kolayca yıkanabilir.


Geçmişten günümüze en klasik çaydanlıklar çelik çaydanlıklardır. Dayanıklı olması, çayı hemen soğutmadan uzun süre sıcak tutması, uzun yıllar kullanılabilir olması gibi sebeplerle tercih edilen çelik çaydanlıklar, çeşitli ebatlarda bulunmaktadır.


Son yıllarda farklı tasarımları ve çeşitleri ile dikkat çeken cam çaydanlıklar da sağlık açısından tavsiye edilmektedir. Demlik kısmı cam, su kısmı emayeden yapılmış olan modelleri olduğu gibi, iki bölmesi de camdan yapılanları da mevcuttur.


Ayrıca birçok marka tarafından üretilen elektrikli çaydanlıklar da vardır. Çaycı veya çay makinesi olarak da isimlendirilen bu çaydanlıklar da pratik kullanımlar için idealdir. Kalabalık ortamlarda sürekli sıcak su tutabilme özelliği ve içindeki paslanmaz çelik yapısıyla yıllar boyu rahatlıkla kullanılabilir.


Çaydanlıkların demlik kısımlarının bazı modellerde filtreli olduğu da görülmektedir. İçinde bulunan filtre kısmında çay demlerinin toplanması, demliğin kolay temizlenmesine yardımcı olmaktadır.


Çaydanlık Fiyatları ve Markaları


Alacağınız marka ve modele göre fiyatları değişebilen çaydanlıkların her bütçeye uygun çeşitleri vardır. En uygun çaydanlık fiyatları için a101.com.tr online alış veriş sitesine mutlaka bakmalısınız. Çelik çaydanlık fiyatları, porselen çaydanlık fiyatları veya elektrikli çaydanlık fiyatlarını kolayca karşılaştırabilir, bütçenize en uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Günümüzde en çok tercih edilen çaydanlık markaları ise Korkmaz, Hisar, Karaca, Emsan olarak sıralanabilir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.