HESABIM

Yazıcı & Kartuş

için 3 ürün bulundu

Yazıcı


Bilgisayarınızda yazdığınız ödevler, grafik tablolar, apartmana asmak için lazım olan uyarı notları, iş yerinizdeki aylık yemek listesi ve daha birçok kâğıt üzerine dökmek istediğiniz ne varsa hepsi için bir yazıcıya (printer) ihtiyacınız vardır.


Yazıcılar da bilgisayarlar gibi zamanla teknolojik olarak ilerleme kaydetmişlerdir. Günümüzde kullanılan yazıcılar, kabloyla bilgisayara bağlanabilir veya bluetooth ile kablosuz bağlantı kurulabilir. Yazıcının veriyi bilgisayardan alabilmesi ve bunu kâğıda aktarabilmesi için bu bağlantılardan birisi şarttır. Yazıcılar siyah beyaz ve renkli seçenekleri ile sizin için gerekli ihtiyaçları karşılayabilecek özelliktedir.


Yazıcı Çeşitleri ve Kullanım Alanları


Yazıcıların kendi içinde çalışma prensibi olarak çeşitleri vardır. Bunlar; mürekkep püskürtmeli yazıcı, lazer yazıcı, nokta vuruşlu yazıcı şeklindedir. Ev için yazıcı arıyorsanız, mürekkep püskürtmeli yazıcı modellerini, fiyatları diğer yazıcılara göre daha uygun olduğu ve evdeki işlerinizi görmeye yeteceği için tercih etmek daha doğru olacaktır. Bu yazıcı modelleri ile fotoğraf ve renkli grafik basımı da yapılabilir. Ayrıca çıktı almanın dışında evde lazım olabilecek olan fotokopi, fax ve tarayıcı özellikleri olan yazıcıları tercih ederek, ekstra maliyetlerden de kurtulabilirsiniz.


Ev için değil de profesyonel kullanım için yazıcı alacaksanız, lazer yazıcıları tercih edebilirsiniz. Lazer yazıcılar, hızlı ve sürekli baskı konusunda tatmin edici sonuçlar vermektedir. Hızlı ve kaliteli baskı yapma yeteneği olan lazer yazıcılar, sadece siyah beyaz baskı yapmaktadır. Renkli yazıcılara göre fiyatları da daha uygundur.


Nokta vuruşlu yazıcılar ise daha çok evrak işi olan yerlerde kullanılmaktadır. Muhasebe departmanlarının kullandığı formlara baskı yapabilme kabiliyeti olan bu yazıcıların fiyatları diğer yazıcılara göre yüksektir. Dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar boyu kullanılabilir. Nokta vuruşlu yazıcılar bünyesinde bulunan iğnelerin, mürekkepli şeride vurması ve kağıt üzerine baskı yapması şeklinde çalışır.


Yazıcı Fiyatları


Onlarca marka tarafından üretilen çeşitli yazıcılar fiyat bakımından da farklılık göstermektedir. Yazıcıların çalışma şekillerine, fonksiyonlarına, kapasitelerine ve markalarına göre fiyatlarda farklılıklar görülebilmektedir. En uygun yazıcı fiyatları için a101.com online alış veriş sitesinde bulunan yazıcıları inceleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.