HESABIM

Tost Makinesi

için 15 ürün bulundu

Tost Makinesi


Küçük ev aletleri, modern dünyanın koşuşturmacasında zaman tasarrufu sağlayan araç-gereçlerdendir. Tost makinesi ise küçük ev aletlerinin pişirme grubunda yer alan kurtarıcı makinelerden biridir.


Günümüzde atıştırmalık olarak bir şey yemek istendiğinde ya da yemek yapacak kadar vakit olmadığı durumlarda tost yapmak çokça tercih edilir. İhtiyacınıza göre alacağınız bir tost makinesi ile ailenize, sevdiklerinize farklı çeşitlerde mükemmel tostlar yapabilirsiniz.


Tost Makinesi Markaları


Piyasada küçük ev aleti üreten birçok firma tost makinesi de üretmektedir. Arçelik, Tefal, Arzum, Korkmaz, Karaca, Arnica, fakir, King, Altus, Schafer, Vestel, Simbo, Taç, Kiwi, Aksu, Bosch, GoldMaster, Siemens, Brewille, Cuisinart gibi birçok markanın tost makinesini ülkemizde bulmak mümkündür. Birbirinden değişik renklerde tost makineleriyle mutfağınızdaki estetiğe renk katabilir, dik konumda da durabilen tost makinesi modelleriyle mutfağınızda yer açabilirsiniz.


Tost Makinesi Çeşitleri


Tost makinesi çeşitlerinde alüminyum plakalı ve demir döküm plakalı olmak üzere iki çeşit kaplama vardır. Evlerde kullanılan tost makineleri daha çok alüminyum kaplama tost makineleridir. Alüminyum kaplama tost makineleri demir döküm olanlara göre, çabuk ısınırlar ve daha estetiktirler. Demir döküm plakalı tost makineleri ise geç ısınıp uzun süre sıcaklığı muhafaza edebildiği için daha çok büfe ve okul kantinleri gibi yerlerde kullanılır.


Tost makinesi seçerken, öncelikle ihtiyacınıza uygun bir model seçmelisiniz. Örneğin tek kişilik kullanımlar için ya da az tost yapacaksanız mini tost makinelerine yönelebilirsiniz. Kalabalık bir ailede yaşıyorsanız ve aynı anda çok sayıda tost yapacaksanız, bir pişirmede altıya, sekize kadar tost yapabilen tost makinesi modellerini seçebilirsiniz.


Tost Makinesinin Temizlenmesi


Dikkat edilmesi gereken bir husus da tost makinesinin temizliğinin nasıl yapıldığıdır. Tost makineleri sık kirlenen, içinde pişirilen gıdalardan dolayı yağlanabilen bir makinedir. Bundan dolayı plakaları çıkabilen ve bulaşık makinesinde yıkanan bir tost makinesi modeli tercih etmeniz tost makinesinin temizlenmesi için size kolaylık sağlayacaktır.


Ayrıca plakalar arasında yağ toplama haznesinin olmasına (pişirme sırasında ortaya çıkan yağların toplandığı yerdir), ısısının ayarlanabilir olmasına, ısının makinenin her yerine eşit oranda dağılıyor olmasına dikkat edilmeli, makinenin kullandığı watt gücüne de bakılmalı, wattı ne kadar yüksek olursa harcayacağı enerjinin de o kadar fazla olacağını unutmamalısınız.


Tost makinesiyle farklı lezzetler de pişirebilirsiniz. Örneğin; köfte, balık, tavuk, sebze ızgarası yapabilir, isterseniz sebzeleri kızartabilir, kış mevsiminin vazgeçilmesi olan kestaneyi ve lahmacunu pişirebilir, kendinize waffle gibi bir tatlı hazırlayabilirsiniz. Tost makinesini farklı işlevde de kullanmak isteyenler için daha geniş kullanım alanı sağlayacak olan plakası 180 derece dönen tost makinesi modelleri de mevcuttur.


Tost Makinesi Fiyatları


Alacağınız tost makinesinin özelliklerine karar verdikten sonra marka ve fiyat araştırması yapmalısınız. En uygun tost makinesi fiyatlarını a101.com.tr adresinde bulabilir, hızlıca sipariş edebilirsiniz. Adresinize kadar gelecek olan tost makinesi ile yapacağınız birbirinden güzel tostlar ve diğer lezzetlere kavuşabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.