HESABIM

Televizyon

için 39 ürün bulundu
Filtreler
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Çözünürlüğü
Marka
Smart TV
Wi-Fi
Satış Kanalı
Uydu Alıcı
Fiyat

Televizyon


Siyah beyazdan renkliye, düğmeliden uzaktan kumandalıya, LCD’den LED’lere sürekli değişen ve gelişen televizyon dünyasında değişmeyen tek şey, ona olan rağbet. İster dizi, ister haber, ister maç, ister çizgi film izlenilsin evlerimizden asla eksik olmayan bu elektronik cihazlar, her evde en az bir tane bulunuyor. Televizyonlar bazı evlerde ise salon haricinde mutfak ve yatak odasında da bulunuyor. televizyonunuz ile birlikte alacağınız akıllı kumanda, ekran koruma panelleri ve ses sistemleri için Televizyon Aksesuarları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. 


İlk çıktığı yıllarda tek bir seçeneği olan televizyon siyah beyaz da olsa, kendi evinde olmasa da izlenir ve mutlu olunurdu. Daha sonra renkli televizyonlar çıktı ve her eve girmeye başladı. Bugünlere geldiğimizde ise kaç ekran olacağından hangi görüntü kalitesinde olacağına kadar geniş bir yelpazede seçenekler sunuluyor. LCD mi, LED mi, Smart mı, OLED mi, Curved mi yoksa 4K bir televizyon mu alacağınız konusunda önce karar vermeniz gerekiyor. Seçenekler çok olunca seçmek de o kadar zorlaşıyor. Bir televizyon almadan önce beklentilerinizi bir liste yapmanız iyi olacaktır. Televizyonunuzu görüntü kalitesine göre mi yoksa ses kalitesine göre mi seçeceksiniz. Odanızın büyüklüğü kaç ekran bir televizyona uygun? Bu ve buna benzer soruların cevaplarını önceden bulmalısınız.


Televizyon Modelleri


Birbirinden farklı özellikleri ile evlerin en görünür duvarını kaplayan televizyonlar, panel çeşitlerine göre; LED, Curved, OLED ve LCD şeklinde sınıflandırılır. Kısaca bunların ne demek olduklarına bakacak olursak;


LED TV: Bir görüntüleme teknolojisi adı olan ve İngilizce isminin kısaltması olan LED (Light Emitting Diode), ışık yayan diyot olarak bilinir. Bu televizyonların en belirgin özelliği çok ince yapıda olmasıdır. Televizyon teknolojisinin geldiği en iyi noktalardan biri olan LED TV’ler görüntü kalitesi bakımından LCD televizyonlara göre oldukça iyidir.


Curved TV: Alışık olmadığımız bir panel tasarımına sahip olan Curved televizyonlarda panel kavisli bir yapıya sahiptir. Alışık olduğumuz düz televizyon paneli yerine kavisli bir tasarım görülmektedir. Bu panel televizyon izlerken ekranda bir derinlik uyandırmaktadır.


OLED TV: İnce ekranları ile tercih edilen bu televizyon modelinde renk çözünürlüğü oldukça büyük önem taşır. Özellikle 4K film ve video izlemek isteyenlerin tercihi OLED TV’ler olmaktadır. Bu tür televizyonlarda renk doğruluğu oldukça yüksektir.


LCD TV: LED televizyonlara göre enerji tüketimi yüksek olan bu model televizyonların ışıklandırma sistemi floresan lambalarla yapılmıştır. LED’ler kadar gelişmiş bir görüntü kalitesi de bu nedenle yakalanamıyor.


Televizyon Markaları ve Fiyatları


Ülkemizde satılan televizyon markaları arasında yerli üretim TV’ler olduğu gibi yurt dışı menşeili televizyonlar da vardır. Bugün herhangi bir mağazadan veya internetten televizyon siparişi vermek isteseniz karşınıza onlarca marka çıkacaktır. En çok tercih edilen bazı televizyon markaları ise şunlardır: Vestel, Samsung, LG, Philips, Sony, Awox, Grundig, Regal, Arçelik, Beko, Altus, Sunny, Toshiba, Axen, Onvo, Profilo, Telenova, Skytech, Dijitsu, Telefunken.


A101, en uygun fiyatlarla müşterilerine sunduğu hizmetlerine televizyonları da ekleyerek devam ediyor. En uygun televizyon fiyatları a101.com.tr adresinde bulunabilir. Kolay sipariş ve hızlı teslimat ile televizyonunuzu size ulaştırıyoruz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.