HESABIM
Televizyon & Ses Sistemi

Televizyon & Ses Sistemi

için 50 ürün bulundu
Filtreler
Çözünürlük
Ekran Boyutu
Ekran Çözünürlüğü
Marka
Smart TV
Wi-Fi
Satış Kanalı
Uydu Alıcı
Fiyat

Televizyon


Televizyon evlerinizin demirbaşlarından biridir. Evlerinize aldığınız ürünler arasında beyaz eşyalardan sonra ikinci sırada televizyon gelmektedir. Televizyon seçmek kolay gibi gözükse de oldukça zordur. Asla unutulmaması gereken şey ise o televizyonu evimizde uzun süreler kullanacağımızdır. Bu yüzden televizyon alırken ihtiyaçlara uygun karar vermek gerekiyor. Televizyonunuzda internet bağlantısı olmasını istiyor musunuz, en çok neler izliyorsunuz, basit ve uygun bir model sizler için yeterli olur mu ve bütçem ne kadar gibi soruların cevapları sizlere uygun modeli bulma da yardımcı olacaktır. Gelişen teknoloji ile televizyonlarında özellikleri giderek artıyor ve her ihtiyaca hizmet etmeye çalışıyor. Çoğu televizyonlar sahip oldukları özelliklerle adeta bir bilgisayar gibi kullanılabiliyor. Bir kesim bu tip akıllı televizyonları, 3D televizyonları tercih ederken bir kesim de basit çok donanımı olmayan modelleri tercih ediyor. Bu yüzden televizyon seçerken kullanım alanları ve beklentiler oldukça önemlidir.


Televizyon Modelleri


Günümüzde artık televizyonlarında birbirinden farklı özelliği ve alternatifleri var. Curved TV, smart TV, LED TV, büyük ekranlar, küçük ekranlar, sensi TV, oled TV, 4K TV seçenekleri önümüze çıkıyor. Seçenek arttıkça karar vermesi de oldukça zorlaşıyor ve alışveriş uzun sürüyor.


Televizyon alırken ekran boyutunu nasıl seçebiliriz?


Televizyonunuzu seçerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken ekran boyutudur. Ekran boyutunun gereksiz yere büyük oluşu veya ufak oluşu evinizde gereksiz yere görüntü kirliliğine yol açabilir. Burada ilk olarak dikkat etmeniz gereken evinizdeki odanın büyüklüğüdür, buna göre bir ekran boyutu seçmelisiniz. Ekran boyutunuzu belirledikten sonra işinizin en zor kısmı bitiyor ve alternatifleriniz azalıyor.


Ekran boyutunun hemen ardından eğer 3 boyutlu filmler izleyecekseniz, 3D özellikli televizyon tercih etmelisiniz. Eğer ki 3 boyutlu film izlemeyecekseniz, 3 boyutlu televizyon tercih etmenize gerek yoktur. Eğer internet erişimi olan bir televizyon istiyorsanız, tercihiniz Smart TV özelliği olan televizyonlar olmalıdır. Smart TV özelliği bulunan televizyonlarda kendi içinde farklı özelliklere ayrılıyor. Bazıları sınırlı internet erişimine izin verirken bazı akıllı televizyonlarda bir bilgisayar gibi internete sınırsız olarak ulaşmanızı sağlıyor. Bu özelliklere de karar verdikten sonra son olarak sıra geldi markayı belirlemeye Hi-Level, Samsung, Axen, Elton markalarından bütçenize uygun olanı seçip, bütçenize göre markayı da belirledikten sonra satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 


Televizyonların panel çeşitleri nelerdir?


Televizyonlarda LED, OLED, LCD ve Curved gibi panel çeşitleri vardır.

LED, LED TV’ler diğer televizyonlar ve LCD televizyonlara göre daha ince tasarıma sahiptirler. Ayrıca daha geç ısınma ve daha az enerji harcıyor oluşları ile öne çıkıyorlar. Işıklandırma işlemi led ışıklar ile yapıldığından görüntü kaliteleri de LCD televizyonlara göre oldukça iyidir.


LCD, Led TV’lerin aksine daha fazla enerji tüketme ve daha çabuk ısınmaktadırlar. Işıklandırmaları floresan ile yapıldığından dolayı görüntü kalitesi de LED TV’ler kadar iyi değildir.


Oled TV, ekranları oldukça ince olduğundan dolayı bu özellik Oled TV’lerin az enerji tüketmesine ve oldukça hafif olmasına neden olur. Fiyatları diğer televizyonlara göre oldukça yüksek olduğundan kullanımları LED TV’Ler kadar yaygın değildir.


Curved TV, gelişen teknoloji ile televizyonlarda bundan nasibini aldı ve şekil değiştirdi. Alıştığımız dümdüz televizyonların aksine kavisli yapıları ile son dönemlerde oldukça popüler olan Curved televizyonlar verdikleri derinlik hissi ile izlediğiniz filmi adeta yaşamanızı sağlıyor.


Televizyon Fiyatları


Birçoğunuzun televizyon alırken ilk dikkat ettiği belki de özellikten öte fiyatıdır. Çoğu kişi, aklında olmayan ve hiç düşünmediği modelde televizyonu fiyatından dolayı almaya yönelebilir. A101 birçok markayı uygun fiyata sunarak, bütçenize de katkı sağlıyor. Büyük ekran, küçük ekran, curved TV, ultra HD TV, LED TV ve daha birçok çeşidi ile A101 binlerce çeşidi, uygun fiyatlarla kapınıza getiriyor.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.