HESABIM

Süpürge

için 52 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Süpürge


Ev veya ofis temizliği için her zaman lâzım olan elektrikli süpürgeler, icat edildiği ilk zamanlardan bugünlere kadar gelişerek ihtiyaçları karşılıyor.


Toz veya yerlere dökülmüş kırıntıları temizlemek için çekiş gücü kuvvetli bir elektrik süpürgesi gereklidir. Elektrik süpürgeleri çektikleri toz ve parçaları üretim şekline göre bir torbada veya haznede toplar. Elektrikli süpürge modelleri arasında yeni nesil olanlar şarjlı olarak kabloya bağlı olmadan kullanılabilmektedir.


Elektrikli süpürge markaları, kendi bünyelerinde oluşturdukları AR-GE’lerde çeşitli modeller üretmektedir. Elektrikli süpürge modelleri çalışma prensibi, toz depolama yeri ve şekli, boyutu, üretim malzemesi gibi birbirinden farklı şekillerde bulunabilir. Ülkemizde her evde mutlaka bulunan elektrikli süpürgeler, ihtiyaca göre tercihleri etkileyebilir. Evini temiz tutmak ve tozdan etkilenmek istemeyenler, farklı markalar tarafından üretilen çeşitli elektrikli süpürge modelleri arasında tercih yapmaktadır.


Elektrikli Süpürge Çeşitleri


Yatay süpürgeler veya dikey elektrikli süpürgeler şeklinde tasarımları olan bu kullanışlı ve faydalı elektrikli ev aletlerinin bazı modellerinde toza karşı alerjisi olanlar düşünülerek geliştirilmiş HEPA filtre teknolojisi bulunmaktadır. HEPA filtreler halıdan veya yerden çekilen tozun tekrar havaya karışmasını engelleyerek makine içinde hapseder. Elektrikli süpürgelerin bazı modellerinin depolama alanlarında toz torbaları vardır. Makine tarafından çekilen tozlar bu torbalarda hapsedilir. Dolduktan sonra bu torbalar atılarak yenisi ile değiştirilir. Bir diğer depolama şekli ise toz torbası olmayan ancak tozların toplandığı kapalı bir haznesi olan modellerdir. Evinizi temizlerken elektrikli süpürge tarafından çekilen toz, kırıntı veya diğer küçük maddeler bu haznede toplanır. Temizlik işlemi bittikten sonra hazneyi çıkararak tozları dökebilir ve tekrar yerine takabilirsiniz. Tozun toplanacağı haznenin su ile doldurulabilen modeller de vardır. Sulu elektrik süpürgesi modelleri, tozları su dolu haznesine hapsederek temizlik yapmanızı sağlar. Temizliğe başlamadan evvel bu hazneyi belli bir seviyeye kadar su ile doldurmanız gerekir. Makine tarafından çekilen tozlar hazne içindeki suya yapışır. Böylece tozlar etrafa tekrar yayılmaz. Makine kullanımı sonrasında bu haznenin temizlenmesi önemlidir.


Son zamanlarda en çok tercih edilen elektrikli süpürge modellerinden biri dikey elektrikli süpürge modelleridir. Daha az yer kaplaması, kolay kullanılabilir olması gibi sebeplerle tercih edilebilir. Uzun süren temizlik sırasında yere eğilmeden temizlik yapabilmeyi sağlayan dikey süpürgeler, bel ağrılarının da önüne geçmektedir.


Son teknoloji olarak evlere girmeye başlayan robot  süpürgelerde zaman ayarı, farklı yüzeyleri algılama, navigasyon, dahili Wi-Fi, motor gücü ve şarj süresi gibi özellikler bulunmaktadır.


Elektrikli süpürge fiyatları marka, model, çalışma ve toz depolama şekli gibi kriterlere göre değişmektedir. Uygun fiyatlı elektrikli süpürge modellerini a101.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.