HESABIM

Oyun Konsolları

için 3 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Oyun Konsolları


İnsanlar oyun oynamak için sürekli yeni eğlence arayışları içindedir. Sokakta oynanan oyunlar dışında teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayarlar ve oyun konsolları hayatımızda giderek daha fazla yer kaplamaktadır.


Bugün birçok evde yer alan oyun konsolları, bilgisayarlardan daha önceki yıllarda hayatımıza girmeye başladı. 1960’lı yıllarda video oyunlar geliştirilmeye başlanmıştı. Daha sonra televizyonların hayatımızda iyice yer edinmesi ile birlikte bu ekranlarda oyun oynanabilmesi fikri gelişti. Bugünkü oyun konsollarının atası sayılan ilk konsol Brown Box, işte bu şekilde ortaya çıktı. Bu konsolda basit şekilde tek boyutlu bir tenis oyunu bulunuyordu.1972 yılında ise Magnavox Odyssey üretildi. Bu dünyanın ilk oyun konsolu oldu ve 28 oyun barındırıyordu. O zamanın teknolojisine göre hayli kısıtlı imkânları olan bu oyun konsolu, ses efekti gibi basit özellikleri bile sunamıyordu.


Oyun Konsolu Marka ve Modelleri


Oyun konsolları; televizyon, monitör veya diğer görüntü ünitelerine bağlanarak kullanılmaktadır. Evde arkadaşlarınızla birlikte ileri seviye oyun deneyimi için müthiş bir heyecan yaşatan oyun konsolları; spor, açık dünya, yarış, platform oyunları ve daha nice oyunların oynanmasını mümkün kılmaktadır. Geniş bir ekranda yüksek grafik kalitesi ve çözünürlükle keyif verici bir aktivite için alabileceğiniz oyun konsolları arasında öne çıkan markalar; PlayStation, Xbox ve Nintendo sayılabilir.


Sony tarafından oyun severler için üretilen PlayStation’ın PS3, PS4 ve PS5 gibi modelleri bulunmaktadır. Microsoft’un oyun konsolu markası olan Xbox ise One ve 360 modelleri ile dikkat çekmektedir. Pazarın bir diğer önemli ismi olan Nintendo’nun ise PS Vita ve DS modelleri oyun severler tarafından tercih edilmektedir. PlayStation, yüksek hızlı ve çok çekirdekli AMD işlemcilerini ve AMD Readon ekran işlemcilerini kullanıyor.


Adını bilgisayar teknolojilerinden bildiğimiz Microsoft, oyun konsolu konusunda da oldukça iddialı ürünler ortaya koyuyor. Piyasanın en güçlü markalarından biri olan Xbox, 2001 yılından bu yana çeşitli oyunlar üretmektedir. Son yıllarda Xbox One serisini çıkaran marka, Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X modelleri ile hayranlarını sevindiriyor. PlayStation’la uzun yıllardır rekabet içinde olan marka fiyat / performans açısından da avantajlı ürünler sunuyor.

Japonya merkezli bir şirket olan Nintendo, rakiplerinin karşısına Wii serisi ile çıkıyor. Güçlü yapısı ve oyun anlayışı ile Wii de en az rakipleri kadar güzel bir oyun deneyimi sunuyor.


Oyun Konsolları Fiyatı


Eğlenceye hem ayıracak zaman hem de ir bütçe gereklidir. Oyun konsolları da eğlencenin merkezi durumunda olan oyuncaklardır. Her marka ve model oyun konsolları için farklı oyun CD’leri gereklidir. Çünkü bu CD’ler her oyun için farklı tasarlanmıştır. PS3 için yapılmış bir CD, PS4 için kullanılamamaktadır.


Oyun konsollarının fiyatları ise; marka, model, üretim yılı gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. En uygun oyun konsolu fiyatları için a101.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.