HESABIM

Hafıza Kartı

için 4 ürün bulundu

Hafıza Kartı


Bugün kullandığımız teknolojik cihazlar belirli bir dahili hafıza ile üretilmektedir. Saklama alanı yetersiz olan cihazlara daha fazla veri yüklemek mümkün değildir. Bu nedenle hafıza kartı kullanmak gerekmektedir.


Bilgisayar, akıllı telefon, fotoğraf makinesi, güvenlik kameraları gibi cihazlarda hafıza kartı kullanılabilir. Hafıza kartları da teknolojinin gelişmesi ile birlikte yüksek standartlar sunmaktadır. İlk üretildiği yıllarda megabayt cinsinden bulunabilen kartlar bugün gigabayt hatta terabayt olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Sökülüp takılabilme özelliği sayesinde pratik bir kullanım alanı mevcuttur.


Teknolojik cihazlarda ortaya çıkan veri önemli bir yer tutmaktadır. Fotoğraflar ve özellikle videoların kapladığı alan bulunduğu cihazın hafızasını zamanla doldurur. Saklama alanı daralan cihazın çalışması da yavaşlar. Bu cihazlarda yeni bir saklama alanı açmak için ya verileri silmek ya da harici hafıza kartı kullanmak gerekmektedir. Hafıza kartı, kullanılan cihazın durumuna göre direkt olarak yuvasına takılabildiği gibi, harici kart yuvası olmayan cihazlar için ise kart okuyucu ihtiyacı duyulabilir. Bugün artık kablosuz veri aktarma özelliği olan hafıza kartları da bulunmaktadır.


Hafıza kartları üretildikleri depolama alanına göre sınıflandırılır.  8 GB hafıza kartı ile yazı dosyaları, bazı evraklar gibi çok yer kaplamayan veriler depolanıp saklanabilir. Eğer daha fazla bir saklama alanına ihtiyaç duyuyorsanız 16 GB hafıza kartı modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzda depolama alanı dahili olarak düşükse 32 GB hafıza kartı veya 64 GB hafıza kartı ile alanınızı büyütebilirsiniz. Aile fotoğraflarınızı ve videolarınızı, grafikle ilgili dosyalarınızı, sevdiğiniz filmleri ve diğer çok fazla yer kaplayan verilerinizi saklamak için 128 GB hafıza kartı işinize yarayabilir.


Hafıza kartı alırken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan birincisi alacağınız kartın, kullanacağınız cihazla uyumlu olmasıdır. Mesela 256 GB hafıza kartı almak istiyorsunuz ama bu kartı bütün akıllı telefonlarda kullanamazsınız. Telefonunuzun kullanma kılavuzunda harici hafıza kartları ile ilgili bölümü mutlaka güzelce okumalı, kart tercihini buna göre yapmalısınız.


Hafıza kartı fiyatları, kartın özelliklerine göre belirlenmektedir. Özellikle boyut, marka, model, hız gibi etkenler fiyatlarda değişikliğe neden olmaktadır. En uygun hafıza kartı seçeneklerini A101’de bulabilirsiniz. a101.com.tr online alış veriş sitesinde satışa sunulan hafıza kartlarını mutlaka incelemelisiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.