HESABIM

Çay Makinesi

için 15 ürün bulundu

Çay Makinesi


Çay, ülkemizin vazgeçilmez içeceklerindendir. Kendinizi dinlemek istediğinizde, ailenizle keyifli vakit geçirdiğinizde, arkadaşlarınızla dost meclisleri kurduğunuz zamanlarda sofralarınızın baş tacı sıcacık çaydır. Çay demlemek; demliğe su ve çay koymaktan ibaret değildir. Çaya rengini ve kokusunu vermek, ayrı bir maharet ister. Bugün evlerinizde en basit ve pratik haliyle sallama çay poşetleri kullanarak çayınızı hazırlayabilirsiniz. Fakat bu size kıpkırmızı rengi ve iç açıcı kokusuyla sıcacık bir çay içme keyfi vermeyecektir.


Klasik olarak çaydanlık ve demlik kullanarak ve çay demlemenin püf noktalarına da dikkat ederek ideal çaya evlerinizde ulaşabilirsiniz. Fakat özellikle kalabalık gruplar ağırladığınız zamanlarda çaydanlık ve demlik kullanarak misafirlerinize çay yetiştirebilmek ve bir yandan da çay hazırlamak uzun bir süre isteyen zor bir iştir. Gelişen teknolojiyle beraber üretilen çay makineleriyle hem istenilen kıvamda çay yapmak hem de daha fazla çayı zamandan tasarruf ederek hazırlamak artık daha kolay.


Çay Makinesi Markaları


Elektrikli küçük ev aleti üreten birçok firma bugün çay makineleri de üretmektedir. Arçelik çay makinesi, Tefal çaycı, Korkmaz çay makinesi, Karaca çaycı, Kiwi çay makinesi, Arzum çaycı, Schafer çay keyfi çay makinesi piyasada en çok tercih edilen çay makinesi modelleridir.


Çay makineleri demlik ve su ısıtıcısı şeklinde iki parçadan oluşmaktadır. Çoğunlukla üretilen çay makinelerinin demlik kısmında 0,7 litreden 1,1 litreye kadar çay demlenmekte su ısıtıcısı kısımlarında ise 1,7 litreden 1,8 litreye kadar su alma kapasiteleri mevcuttur. Piyasada her mutfak renk ve tasarımına uygun renkte ya da inox çay makineleri bulabilirsiniz. Bazı çay makinelerinin demlik kısımları şeffaf olabileceği gibi bazı modellerin ise demlik ve su ısıtıcısı kısımları aynı renkten oluşmaktadır.


Kalabalık aileler ve misafir grupları için üretilen çay makinesi semaverler de çok tercih edilen modellerdir. Çoğunluğu 1 lt demlik ve 2 lt su ısıtıcısı kapasitesiyle bütün misafirlerinize yetecek kadar çay hazırlamanız mümkündür.


Ayrıca bazı çay makinesi modellerinde tek bir terminal gövde üzerinde hem çay demleme hem de 4 fincana kadar Türk kahvesi hazırlama düzeneği mevcuttur. Çay / kahve makinesi olarak piyasada bulunan bu makineler de çokça tercih edilmektir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.