HESABIM

Çamaşır Makinesi

için 11 ürün bulundu
Filtreler
Derinlik
Genişlik
Marka
Yükseklik
Enerji Sınıfı
Kapasite
Ses Seviyesi

Çamaşır Makinesi


Geçtiğimiz yüzyıl yaşanılan teknolojik gelişmeler ve bu teknolojinin hayatımıza kattığı yenilikler ve kolaylıklara damga vuran bir yüzyıl oldu. Şüphesiz bu teknolojik yeniliklerden en önemlilerinden biri de çamaşır makineleridir.


Çamaşır makinesi, gerek zamandan gerekse su ve deterjandan sağladığı tasarrufla bugün bir evde kaç kişi yaşarsa yaşasın o evin zaruri eşyaları arasındadır.


Gelişen teknik ilerlemelerle bugün teknoloji üreten birçok firma bünyesinde çamaşır makinesi de üretmektedir. Ülkemizde Altus, Ariston, Arçelik, Beko, LG, Bosch, Profilo, Regal, Vestel, Siemens, Samsung, SEG, Electrolux, Miele gib, markaların çamaşır makinesi modellerini bulmak mümkündür.

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çamaşır makinesi seçerken, dikkat edilmesi gereken birçok kriter vardır. Mevcut bütçemiz, ülke genelinde yaygın servis ağı olması, garanti kapsamı için verilen süre, makinenin devir sayısı, makinenin kapasitesi, makinenin üretim yılı, hangi enerji tasarruf sınıfına dahil olduğu (A+, A++, A+++), yıllık su tüketimi ve makinenin program sayısıdır.


Bugün bu kriterlerden tüketici açısından en çok dikkat edilenler, çamaşır makinesinin devir sayısı, program sayısı ve çamaşır makinesinin kapasitesidir. Bir çamaşır makinesinde devir sayısı, makinenin 1 dakikada kaç defa tamburunu döndürdüğü ile ilgilidir ki bu da makinenin sıkma performansı açısından tüketiciye bilgi vermektedir. Günümüzde çamaşır makinelerinde 1000 devir, 1200 devir, 1500 devir, 1600 devir, 600 devir ve 800 devir gibi alternatifler tüketiciye sunulmaktadır. Genel olarak 1000 - 1200 devir aralığındaki makinelerin yeterli olacağı belirtilmektedir.


Çamaşır makinesi kapasitelerine bakacak olursak, kuru çamaşır yükü olarak bugün piyasada tüketiciye 6 kg, 7 kg, 9 kg, 10 kg ve 12 kg yıkama kapasiteli makineler sunulmaktadır.


Öte yandan çamaşır makinesi programları da önemli bir faktördür. Bugün birçok markanın 15’e kadar çıkan program seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar; pamuklular, perde, yorgan, gömlek, ekonomik pamuklu, hassas yıkama, elde yıkama, hızlı program ve sentetik gibi programlardır.


Kış günlerinde çamaşır kurutmanın zorluğunu aşmak için üretilen kurutma makineleri de giderek yaygınlaşmaktadır. Bununla birlikte banyonuzda hem çamaşır hem de kurutma makinesine yeriniz yoksa kurutmalı çamaşır makinesi modellerinden birini alabilirsiniz.


En uygun fiyatlı çamaşır makinesi almak için a101.com.tr adresinde size uygun bir makine bulabilir ve hemen sipariş edebilirsiniz. Kaliteli ürün, uygun fiyatlar her zaman A101 farkıyla sizlerle…

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.