HESABIM

Bulaşık Makinesi

için 6 ürün bulundu

Bulaşık Makinesi


Teknolojinin hayatı kolaylaştırmak adına insanlığa sunduğu 135 yıllık mucize; bulaşık makineleri… Bugün bir evin neredeyse olmazsa olmazı, bozulduğunda ivedelikle tamir edilmesi ya da yenisi ile değiştirilmesi istenilen eşya. Gündelik hayatımızda bu denli zaruri yer edinmesinden dolayı bugün teknoloji üreten birçok firma bulaşık makinesi üretmektedir.


Ülkemizde Altus, Ariston, Arçelik, LG, Beko, Bosch, Profilo, Miele, Vestel, Siemens, Samsung, Regal, SEG, Elektrolux gibi markalar bünyelerinde bulaşık makinesi de üretmekte ve satmaktadır. Arçelik bulaşık makineleri yıllardan beri kullanılan, dayanıklı ve çok tercih edilen ürünlerdir. Ülkemizde tercih edilen yerli bir marka olan Arçelik’in yanı sıra Alman teknolojisini evlerimize kadar getiren Bosch bulaşık makineleri de son zamanlarda büyük rağbet görmektedir.


Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Bulaşık makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Bunlar makinenizi seçmenizde ve kullanmanızda önemli kriterlerdir.


Bulaşık makinesinin ölçüsü, mutfakta koyacağınız yere göre belirlenmelidir. Ankastre mi yoksa solo bir bulaşık makinesi mi tercih edeceğiniz, yıllık su ve enerji tüketimi, bulaşık makinesinin çıkardığı gürültü seviyesi, bulaşık makinesindeki sepetlerin genişliği, yüksekliği, yüksekliğinin ayarlanır olup olmadığı, sepetlerin kaç tane olduğu, yıkayacağınız bulaşık türüne göre bu sepetlere sığıp sığmayacağı, bulaşık makinesinin kapasitesi ve bulaşık makinesinin program sayısıdır.


Bulaşık makinesi seçerken günümüzde ihtiyaçları karşılayacak bir makine kadar mutfağın dekorasyonunu tamamlayacak bir makine de olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için değişik renk seçenekleriyle inox, beyaz, siyah, bordo gibi bulaşık makinesi renkleri arasından birini tercih etmek gerekir.


Bulaşık Makinesi Nasıl Kullanılmalı?


Bulaşık makinesi program sayısı tercihinde de bulaşık makinesinin günde ne kadar sıklıkla kullanıldığı, ne tür bulaşıklar yıkandığı gibi sorulara cevap bulmak önemlidir. Gündelik ve az bulaşığın yıkanacağı bulaşık makineleri için enerji tasarrufu da sağlayan kısa programlar, daha kirli ve zorlu bulaşıkların yıkanacağı zaman ise uzun programlar tercih edilmelidir.


Bulaşık makineleri doğru bir şekilde kullanıldıklarında oldukça uzun ömürlü cihazlardır. Makinelerin ömrü kullanılan deterjana, parlatıcılara, programlara göre değişebilir. Piyasada birçok sıvı ve tablet şeklinde bulaşık makinesi deterjanı da mevcuttur.


Bulaşık makinesi tavsiye ile veya kullanıcı deneyimine bağlı olarak satın alınabilir. Önceden kullandığınız markanın bulaşık makinesinden memnunsanız aynı markanın güncel modelleri üzerinde yoğunlaşabilirsiniz veya tavsiye edilen model / markaları inceleyebilirsiniz.


Bulaşık makinesi fiyatları ile ilgili fikir edinmek için a101.com.tr adresindeki marka ve modelleri inceleyebilirsiniz. En uygun fiyatlarla alabileceğiniz bulaşık makineleri kolay ve hızlı bir şekilde adresinize kadar teslim ediliyor.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.