HESABIM

Bluetooth Hoparlör

için 9 ürün bulundu

Hoparlör


Bilgisayar, radyo veya telefonda sesi dışarıya ileten aygıta hoparlör denir. İlk hoparlör 1924 - 1925 yıllarında yapılmıştır. Çalışma şekillerine göre elektrodinamik, magnetostatik, elektrostatik ve elektromanyetik hoparlör olmak üzere dört tip hoparlör vardır. Hoparlör, aldığı elektrik dalgasını ses dalgasına çevirerek çalışmaktadır. Bir diğer özelliği de sesi yükseltip alçaltabilmesidir.


Bugünün teknolojisi ile geliştirilen hoparlörler, evde veya arabada kaliteli bir ses duymak isteyenlerin tercihleri arasında bulunmaktadır. Müzik dinlerken veya film izlerken hoparlörün kalitesine göre ses kalitesi de belli olacaktır.


Hoparlör çeşitleri


Kullanım alanlarına göre değişen hoparlörler, masaüstü bilgisayarlara takılarak kullanılabilir. İster oyun oynarken efektleri daha iyi duyabilmek için isterseniz müzik dinleyip film izlerken yüksek kaliteli seslerin etkisine kapılmak için iyi bir hoparlör seçmelisiniz. Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan hoparlörler genellikle 1+1 olarak üretilen hoparlörlerdir. Bunun yanı sıra 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi seçenekli hoparlörler de vardır.


Dizüstü bilgisayarlarda dahili olarak hoparlör bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayarlar için harici bir hoparlör / speaker gereklidir. Müzik dinlemek ve film izlemek gibi aktivitelerde hoparlörden gelen sesler iyi ve net anlaşılır değilse, büyük bir sıkıntı ortaya çıkar.


Gelişen teknoloji birçok cihazın kablolardan kurtulmasını sağlamıştır. Hoparlör çeşitleri arasında bulunan kablosuz modeller bu yenilikten nasibi almaktadır. Kablosuz çalışan hoparlörler, kablolarla uğraşmak istemeyen kullanıcılara kullanım kolaylığı sunar. Kablosuz özelliği, cihazın istenildiği zaman istenilen yere kolayca taşınmasını da sağlar.


Hoparlörü kullanacağınız alana göre; renk, çeşit ve model belirleyebilirsiniz. Kule tipi, raf tipi, ev sinema sistemi, LCR hoparlör modelleri, duvar ve tavan tipi hoparlör çeşitleri vardır.


Logitech, Philips, Trust, Snopy, JBL, Creative ve Frisby gibi birçok marka hoparlör modelleri üzerinde çalışmakta ve pazara sürmektedir. Kullanım amaç ve yerine göre değişebilen modeller arasında konfor ve kolaylık ön plana çıkmaktadır. Bu cihazlar arasında bulunan Logitech hoparlör ülkemizde büyük beğeni toplayan ve tercih edilen bir marka haline gelmiştir.


Hoparlör fiyatları konusunda A101 mağazaları ve online alış veriş sitesi a101.com.tr adresinde bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz. En uygun fiyatlı hoparlör çeşitlerini kalite ve ucuzluğun adresi olan A101’de bulabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.