HESABIM

Bilgisayar & Tablet

için 56 ürün bulundu
Filtreler
Dahili Hafıza
Marka
Kapasite
Renk
Satış Kanalı
Fiyat

Bilgisayar


İlk çıktığı yıllarda herkesin ulaşamadığı teknoloji ürünü olan bilgisayarlar, bugün her evde ve her iş yerinde hayatın bir parçası haline gelmiş durumdadır. Masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar olsun ihtiyaca veya isteğe göre tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra özel olarak tasarlanmış oyun bilgisayarları da yaygınlaşmaya başlamış durumdadır.


Sürekli gelişen teknoloji, bilişim dünyasında en büyük etkisini göstermektedir. Bu gelişme de bilgisayarların yüklendiği misyonda önemli değişiklikler ve gelişmeler yaşanmasını tetiklemiştir. ilk üretilen bilgisayar neredeyse bir odaya zor sığarken bugünkü teknoloji bilgisayarların işlevlerini el içine sığabilen ufacık cihazlara yerleştirebilmektedir.


Masaüstü Bilgisayar


Bilgisayar donanımları ve işleyişleri kullanıcının ihtiyacı ve talebine göre belirlenebilmektedir. Bir bilgisayarın donamadan ve kasmadan çalışabilmesi için içindeki donanımının güçlü ve kaliteli olması gerekir. Bilgisayarın iç donanımında; anakart, RAM, işlemci (CPU), ekran kartı, sabit disk gibi önemli parçalar bulunur. Masaüstü bir bilgisayarın ise dış donanımı olarak monitör, yazıcı, klavye, mouse, Bluetooth, hoparlör ve tarayıcı gibi birimler bulunmaktadır.


Dizüstü Bilgisayar


Dizüstü bilgisayarlar taşınabilme özelliği ile kolay bir kullanım imkânı sunmaktadır. Dizüstü bilgisayarlar laptop olarak da tanımlanırlar. Bir laptopta kamera, mouse, klavye gibi parçalar dahili olarak bulunmaktadır. Laptopun kendi mouse veya klavyesini kullanmak istemeyenler harici olarak bu parçaları takarak da kullanabilirler. Kablolu veya kablosuz olarak satılan bu ürünlerden zevkinize veya kullanım alışkanlığınıza göre uygun olanı alabilirsiniz.


İster masaüstü ister dizüstü olsun bilgisayarı kullanacağınız alan içindeki donanım özelliklerini belirlemede öncelikli olacaktır. Sadece internette gezinmek veya ofis programlarını kullanıyorsanız çok güçlü donanım özelliklerine ihtiyacınız olmaz. Ancak bilgisayarınızla oyun oynamayı düşünüyorsanız veya grafik anlamında işleriniz varsa iyi bir işlemciye ihtiyacınız olacaktır. Özellikle oyun bilgisayarı olarak kullanmak istediğiniz cihazlarda ekran kartının çok iyi olması bilgisayarın kasmasına izin vermeyecektir.


Bilgisayar Fiyatları


Ülkemizde bilgisayarların fiyatları dövize bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle fiyatlardaki değişiklik çok üzün süreli olarak değil kısa zamanlarda bile değişebilmektedir. Genel olarak bilgisayar fiyatları ile ilgili bilinmesi gerekenler ise donanımsal özelliklerdir. Ne kadar iyi bir bilgisayar almak istiyorsanız o kadar fiyatı yüksek hale gelecektir.


Bilgisayarlar yeni çıkan teknolojilerle de fiyatlarında değişiklik gösterebilir. Ayrıca yine markadan markaya göre fiyatlar değişebilmektedir. a101.com.tr’de en uygun bilgisayar fiyatlarını bulabilirsiniz. Türkiye’nin ucuzluk marketleri olan A101, internet satış mağazasında da ucuz fiyata kaliteli ürünler sunmaktadır.


Bilgisayar Markaları


Dünyanın en önemli bilgisayar üreticilerinin modellerini a101.com.tr’de bulabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarlar için gerekli olan diğer donanımsal parçaları da tek tıkla kolayca alabilirsiniz. En bilinen bilgisayar markaları ise şunlardır; DELL, Everest, HP, Lenovo, LG, Samsung, Toshiba, Xerox.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.