HESABIM

Aspiratör

için 2 ürün bulundu

Aspiratör


Mutfakta yemek yaparken ortaya çıkan yağ ve diğer rahatsız edici kokuların dışarı atılmasını sağlayan aspiratör, elektrikli ev aletleri kategorisinde ihtiyaç duyulan bir alettir. Özellikle balık ve kızartma yaparken etrafa yayılan koku, aspiratörü olmayan evlerde kâbusa dönmektedir. Bu ağır koku mutfaktaki eşyalara, yiyeceklere ve mutfakta bulunanların üzerine siner. Özellikle mutfak perdesi bu yemek kokularından ve buharından oldukça etkilenir. Bunu önleyecek tek araç ise aspiratördür.


Aspiratör Modelleri


Kullanım alanlarına göre birbirinden farklı özelliklerde aspiratör modelleri bulunmaktadır. Sürgülü aspiratör modelleri az yer kaplayarak yer tasarrufu sağlar. Ocakların üzerinde fazla yeri olmayanlar tarafından tercih edilebilir. Kullanıma ihtiyaç duyulduğunda sürgüsü ile çekilerek açılabilir, işi bittikten sonra sürgüsü yerine itilerek kapatılabilir. Aspiratörler içinde bulunan motorların gücüne göre havayı temizlemektedir. Çift motorlu aspiratörler daha güçlü oldukları için kısa zamanda hızlı bir hava temizliği sağlamaktadır. Kademeli olarak motor gücü ayarlanabilmekte, ihtiyaca göre daha düşük veya yüksek seviyede çalıştırılabilmektedir.


Aspiratörlerin çoğu filtrelidir. Havada topladığı partikülleri filtresinde hapseder. Zamanla filtrede biriken bu partiküller de kokmaya başlayabilir. Bu nedenle filtrelerin temizliği ve değişimi belirli periyotlarda yapılmalıdır. Filtreli aspiratör çeşitlerinden biri de bacasız aspiratörlerdir. Hem estetik yapısı hem de mimari yapı gereği birçok evde bacasız aspiratörler tercih edilmektedir.


Aspiratör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Mutfaklarda uzun yıllar boyunca kullanılacak olan aspiratörler, fonksiyonlarına uygun olarak yağ kokusu ve rahatsız edici havayı güçlü bir şekilde emmesi, dayanıklı olması, modern olması ve uzun yıllar kullanılacağı için hemen demode olmaması önemli detaylardır. Mutfakta çalışırken bir yandan da aspiratörün uğultulu sesi kulakları tırmalayabilir. Bu nedenle sessiz şekilde tasarlanmış olan aspiratörleri tercih etmek gereklidir. Kolay temizlenebilmesi, filtresinin değiştirilebilmesi, parça fiyatlarının uygun olması da dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Bir başka detay ise aspiratörün boyutudur. Ocağın üzerine yerleştirilecek olan aspiratörün bu alana uygun ebatlarda olmasına dikkat edilmelidir. Aspiratörlerde bulunan aydınlatmalar de önemli bir özellik olarak tercih edilebilir.


En Uygun Fiyatlı Aspiratörler A101’de


Aspiratör fiyatlarını inceleyerek bütçe dostu bir tercih yapabilirsiniz. A101 elektrikli ev aletleri satışında da müşterilerinin bütçesini koruyor. En uygun fiyatlı aspiratörler a101.com.tr adresinde bulunmaktadır. 7 / 24 sipariş verebileceğiniz aspiratörler, adresinize kadar teslim edilmektedir.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
Ürünlerin Toplamı TL
Toplam TL
Sepeti Görüntüle
Sepeti Onayla Alışverişe devam et
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.