HESABIM

Airfryer & Fritöz

için 25 ürün bulundu
Filtreler
Marka
Kapasite
Satış Kanalı
Fiyat

Fritöz


Evde kıtır kıtır patates kızartması yapmak için ihtiyacınız olan şey, iyi bir fritözdür. Kızartma yaparken ortaya çıkan sonuçlar, ev hanımlarının canını sıkabilir. Kızartma yaptıktan sonra ocak üzerindeki yağ kalıntılarını temizlemesi oldukça güçtür. Ayrıca kızartmanın etrafa yaydığı koku da uzun süre mutfaktan çıkmaz. Hayatı kolaylaştıran elektrikli ev aletlerinden olan fritöz sayesinde hem lezzetli kızartmalar yapabilir hem de mutfağınızı temiz tutabilirsiniz.


Fritöz, kızartma yapacağınız ürünlerin konulduğu kapalı haznesi sayesinde etrafa yağ sıçramasını önler. Kahvaltılar için yapacağınız patates kızartması veya sigara böreği, öğlen yemekleri için hafif sebze kızartmaları, akşam yemeğiniz için balık, et veya tavuk ürünlerini kolaylıkla kızartarak sofranızı hazırlayabilirsiniz. Fritözde pişirebileceğiniz birçok ürün vardır. Hamur işleri, paneli veya panesiz et ürünleri, patates, biber, patlıcan gibi kızartmalar hem lezzetli hem de kolayca hazırlanabilir.


Fritöz Nasıl Kullanılır?


Fritöz kullanmak kolay bir iştir. Yağ haznesine yağı koyduktan sonra bir yandan da kızartmak istediğiniz ürünleri hazırlayabilirsiniz. Yağ kızdıktan sonra fritözün sepetine patates veya et ürünlerinden neyi kızartmak istiyorsanız bunları yerleştirebilirsiniz. Ürünlerin bulunduğu sepeti kızgın yağın bulunduğu hazneye yavaşça yerleştirerek kızartma işlemine başlayabilirsiniz. Kızartacağınız ürünlerin ıslak olmaması önemlidir. Kızgın yağ ile su birleştiğinde ufak çaplı başlayan bir yangına sebebiyet verebilirsiniz.


Kızartma işlemi bittikten sonra fritöz kapatılır, kızartılan yiyecekler servis tabağına alınır. Fritözün içinde kalan yağın boşaltılması için cihazın soğuması beklenir. Daha sonra fritöz kolayca temizlenebilir. Ayrıca fritözü alırken kolay temizlenebilir özelliği olmasına da dikkat etmek gerekir.


Fritöz Çeşitleri ve Markaları


Elektrikli ev aletleri üreten birçok markaya ait fritöz modelleri vardır. Evde kullanmak için üretilen fritöz modelleri olduğu gibi endüstriyel fritöz çeşitleri de vardır. Özellikle büyük yemekhanelerde, kafelerde, okul kantinlerinde, fast food satan yerlerde ve restoranlarda bu fritöz çeşitleri kullanılmaktadır. Bir anda onlarca kişi için kızartma hazırlayabilecek büyüklükte oldukları için büyük kolaylık sağlamaktadır.


Ev için genellikle 1 lt kapasiteli modeller tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra 2 lt fritöz, 3 lt fritöz, 5 lt fritöz gibi değişik kapasiteli çeşitler de mevcuttur. Ev tipi fritöz alırken ürünün markasına, fiyatına, kapasitesine ve kullanım alanlarına bakarak almalısınız. İşinize yarayacak modelleri dikkatle inceleyerek, garanti koşullarını da göz önünde bulundurarak bir fritöz alabilirsiniz.


Satın alabileceğiniz fritöz markaları arasında; Tefal, Philips, Arzum, Sinbo, Korkmaz, Fakir, Arçelik, King, Beko, Felix fritöz ürünleri bulunmaktadır.


Fritöz Fiyatları


En iyi fritöz, işinizi en güzel şekilde yapacak ve size hayatı kolaylaştıracak olan fritözdür. Evde kullanmak için büyük kapasiteli bir fritöz almanıza gerek yoktur. Kapasitesi arttıkça fritöz fiyatları da artacaktır. Bu nedenle fritöz alırken bu faktöre dikkat edilmesi gerekir. Markası, modeli, kapasitesi, özellikleri gibi faktörler fiyat konusunda değişik sonuçlar ortaya çıkaracaktır.


En uygun fritöz fiyatları konusunda a101.com.tr adresini incelemelisiniz. a101.com.tr elektrikli ev aletleri kategorisinde fritöz çeşitlerini beğeninize sunuyor.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.