HESABIM

Bebek Bezi

için 48 ürün bulundu
Filtreler
Bez Bedeni
Bez Boyu
Marka
Satış Kanalı
Fiyat Aralığı

Bebek Bezi

Bebeğiniz için gün içerisinde en çok bebek bezi kullanırsınız. Bebeklerin beslenme ve temizlik ihtiyaçları ebeveynlerine bağımlıdır. En çok da yeni doğan bebekler sık sık beslenirler. Bu nedenden dolayı yeni doğan bebeklerde bez değişimi diğerlerine oranla oldukça fazladır. Bebeğinizi her acıktığında beslemeniz ve her altını pislettiğinde değiştirmeniz gerekmektedir. Yeni bebeği olan ailelerin en çok ihtiyaç duyduğu ve en çok satın aldıkları şey bebek bezidir.


Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Ederiz?


Yeni doğan bebekler, diğer büyük bebeklerine oranla çok fazla altlarına yaparlar. Bunun en önemli nedeni idrar keselerinin oldukça küçük olmasıdır. Bu yüzden günde ortalama 15-20 kez tuvaletlerini yaparlar. Bebeğinizin hassas cildinin tahriş ve pişik olmaması için elinizden geldiği kadar çok altını değiştirirsiniz. Fakat her ne kadar çok değiştirmeye çalışsanız da uykudayken veya gün içerisinde muhakkak onu altına yapmış şekilde bulduğunuzdan dolayı hassasiyet oranı artar. Altına yapmasa bile kuru bez dahi olsa o bezle teni temas halinde olacağından dolayı bebeğinize kullanacağınız bezin kalitesi oldukça önemlidir. Ucuz, içeriğinde ne olduğu belli olmayan ve kalitesiz olan bezler bütçenizden tasarruf ederken bebeğinizin hassas cildine zarar verir.


Bebeğinize nasıl bir bez almanız gerektiğini biliyor musunuz? Bebek bezi seçerken de dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Doğru özelliklere sahip bebek bezi seçerek, bebeğinizin gün boyu daha huzurlu, daha mutlu ve cildinin de daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bebek bezi fiyatları ve bebek bezi markaları en uygun bebek bezini seçmenizde önemli bir kriter oluşturur.


Öncelikle dikkat etmeniz gereken bebeğinizin kilosudur. Bebek bezi seçerken ilk olarak bebeğinizin kilosuna dikkat etmelisiniz. Burada yaşından ziyade önemli olan kilosudur. Bebek bezi paketlerinin üzerinde kilogram ibaresi bulunmaktadır. Bebeğinizin kilosuna denk gelen marka bezi seçebilirsiniz. Yanlış kilogram aralığında seçeceğiniz bezler ya sızdırma yapacak, ya da bebeğinizi sıkıp rahatsız olmasına sebep olacaktır. Ayrıca bezin yumuşaklığı da çok önemlidir. Bebeğinizin narin ve hassas cildine uygun yumuşaklıkta seçeceğiniz bez ile bebeğinizin daha huzurlu olmasına yardımcı olabilirsiniz.


Diğer dikkat etmeniz gereken husus ise emiş gücüdür. Bebek bezinin emiş gücü ne kadar yüksek olursa bebeğiniz o kadar mutlu olacaktır. Hem emiş gücünün yüksek olması sizi de sık sık bez değiştirme derdinden kurtaracaktır. Bu hem sizin için hem de bütçeniz için faydalı olacaktır. Emiş gücünden sonra önemli olan diğer özellik ise bebek bezinin iyi hava alıyor olmasıdır. Bebek bezi ne kadar iyi hava alıyorsa, bebeğiniz o kadar huzurlu olacak o kadar da rahat uyuyacaktır. Hava almayan bez ten ile sürekli yapışık olduğundan bebeğinizin cildinde hassasiyet yaratacak ve tahriş olmasına sebep olacaktır. Ve bez hava almadığından dolayı bir süre sonra da ten ile teması ile birlikte bakteri üretmeye başlayacaktır. Ebeveyn için üzücü bebek için de huzursuz edici bir durum yaratacaktır.


Bebek Bezi Markaları


Sitemizde bulunan ve A101 bebek bezi denilince akla ilk gelen markalar uygun fiyatları ile siz ebeveynlere sunuluyor. Bebek bezlerinde kendini ispatlamış, uzun yıllardır birçok annenin favorisi olan güvenilir, bilindik markalar sitemizde bütçe dostu fiyat avantajları ile satılıyor. Bebek bezi kategorisi altından, gezerek ve dolaşmadan, zamandan tasarruf ederek bir tık ile alışveriş yapabilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.

adet ürün eklediniz
(Toplam ürün)
STOK ALARMI

Ürün stoğa girdiğinde
mail adresinize haber vereceğiz.

kapat
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Danger Icon

Sepetinizde seçtiğiniz ürün farklı ürünlerle bir arada bulunamaz.